Najväčšia hrozba pre Bitcoin: cena bude čeliť predajnému tlaku

  • Skrachovaný Genesis dostal povolenie predať podiely v Grayscale v hodnote 1,6 miliardy dolárov
  • Predaj podielov Genesis spôsobí predajný tlak Bitcoinu a kryptomien
  • SEC má po vyrovnaní dlhov obdržať pokutu 21 miliónov dolárov
Novinky Bitcoin bude čeliť predajnému tlaku
Bitcoin bude čeliť predajnému tlaku. Zdroj: shutterstock.com/Wit Olszewski/Casezy idea
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Investičná banka JPMorgan nedávno uviedla, čo predstavuje pre Bitcoin najväčšiu hrozbu. Nedávno totiž konkurzný súd schválil plán spoločnosti Genesis predať akcie niekoľkých investícií Grayscale vrátane jej 35,9 milióna akcií v bitcoinovom ETF, uvádza portál Bitcoinsistemi. Radosť investorov tak môže vystriedať výpredaj.

Bitcoin bude čeliť predajnému tlaku

Tento výpredaj by mohol spôsobiť výrazný tlak na spoločnosť Grayscale, čo by mohlo ovplyvniť nakoniec aj celý trh. Očakáva sa, že Genesis splatí veriteľom dlh v hotovosti alebo v kryptomenách v závislosti od typu meny, ktorú uložili, povedal Nikolaos Panigirtzoglou, hlavný analytik v JPMorgan.

JPMorgan verí, že väčšina prostriedkov bude vyplácaná predovšetkým v kryptomenách a len zlomok pohľadávok bude v hotovosti. Hovoríme o 5 až 6 miliardách dolárov pri súčasných cenách, čo zrejme vytvorí predajný tlak a zníženie ceny Bitcoinu a napokon aj ďalších kryptomien za pomerne krátky čas.

Myslíte si, že čoskoro cena Bitcoinu klesne?

Loading ... Loading ...

Bitcoin rastie od počiatku roka 2023 a odvtedy vytvoril iba 4 krátkodobé korekcie, ktoré znehodnotili cenu len približne o 20 %. Už len z tohto hľadiska je na mieste počítať s možnosťou, že čoskoro dôjde k poklesu. Rast Bitcoinu je čoraz silnejší, čoho dôkazom je vzostup od posledného januárového týždňa, kedy cena vytvorila len za 3 týždne zhodnotenie o 37 %.

Bitcoin rastie od roku 2023

Bitcoin rastie od roku 2023. Zdroj: TradingView

Každý držiteľ Bitcoinu by sa mal pripraviť na scenár, v ktorom cena klesne už v blízkej budúcnosti. Nedávny exponenciálny rast si vyžaduje korekciu, ktorú navyše podporí aj predajný tlak z dôvodu vyrovnania dlhov Genesis.

97%

Zarábaj aj ty na raste kryptomien.

Začni ich nakupovať na Binance a získaj 100 dolárový vstupný bonus.

Sponzorovaný obsah

Pád spoločnosti Genesis

Genesis je skrachovaný poskytovateľ kryptomenových pôžičiek. Nedávno dostal povolenie predať podiely kryptomien v GBTC v hodnote 1,6 miliardy dolárov. Spoločnosť vlastní približne 35 miliónov akcií bitcoinového trustu v hodnote približne 1,38 miliardy dolárov a podiely v ethereovom truste v hodnote približne 207 miliónov dolárov.

Genesis v súčasnosti postupuje vpred so svojim likvidačným plánom, vďaka ktorému boli ukončené aktivity a peniaze majú byť vyplatené veriteľom. Americká komisia pre cenné papiere a burzy (SEC) obdrží pokutu 21 miliónov dolárov v prípade, že Genesis bude mať nejaké peniaze po splatení dlhov zákazníkom.

Mohlo by ťa zaujímať: Bitcoin čelí poslednej prekážke pred dosiahnutím historického maxima

Autor:
Marek Jendrál
Marek Jendrál

Vyštudoval financie, bankovníctvo a investovanie. O kryptomeny sa zaujíma od roku 2015. V článkoch sa špecializuje na technickú analýzu a sieťové dáta z blockchainu.