Veľryba presunula 5 000 BTC na Kraken
Veľryba presunula 5 000 BTC na Kraken. Zdroj: Shutterstock.com/nuttapon averuttaman

Za posledné obdobie sa Bitcoin pohyboval tesne pri hranici 20 000 dolárov, pričom otázka formovania dna je stále otvorená a existuje riziko pokračovania korekcie. Nedávno sa však zobudila 9-ročná veľryba a presunula 5 000 BTC v hodnote 100 miliónov dolárov na burzu Kraken.

Adresa bitcoinovej veľryby (18xGHNrU26w6HSCEL8DD5o1whfiDaYgp6i) tak urobila 5. septembra. Pôvodne boli tieto bitcoiny prevedené na spomínanú adresu v roku 2013, keď bola peňaženka zároveň aj vytvorená.

Motivácia dlhodobých držiteľov presúvať svoje mince na burzu je väčšinou spojená s budúcim predajom kryptomeny alebo výmenou za iný token. Pre cenu to teda môže znamenať, že Bitcoin nedosiahol konečné dno. Keď hodleri presúvajú mince na burzu, je to bearish signál, a to aj napriek tomu, že zvyšujú aktivitu v sieti.

Vysoká aktivita v sieti je bullish signál, ale predovšetkým z dôvodu dominancie krátkodobých držiteľov, ktorí vytvárajú nový dopyt. Aktuálne však krátkodobí držitelia nedominujú, čo znamená slabý dopyt.

Pokles krátkodobých držiteľov
Pokles krátkodobých držiteľov. Zdroj: Glassnode

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež: Investorská legenda Michael Burry sa pripravuje na masívny krach akcií. Zrútia sa aj kryptomeny!

Bitcoin: kapacita Lightning Network na ATH

Kapacita Lightning Network dosiahla nové ATH. Lightning Network predstavuje riešenie škálovateľnosti vrstvy 2 pre bitcoinovú sieť, čo spôsobí rýchlejšie a lacnejšie transakcie. Z dlhodobého hľadiska ide o bullish signál, no priamy vplyv na spotovú cenu to nemá.

Kapacita lightning network
Kapacita Lightning Network. Zdroj: Glassnode

Michael Saylor vo svojom prejave na konferencii Baltic Honeybadger v Rige v sobotu 3. septembra nazval Lightning Network ako najdôležitejšiu vec, ktorá sa deje vo svete v oblasti technológií“.

Zdá sa, že on-chain údaje naznačujú pokračujúcu korekciu, keďže veľryby presúvajú BTC na burzy a krátkodobí držitelia sú stále na nízkych úrovniach.

Mohlo by ťa zaujímať: Prezident Fedu má dobré správy pre držiteľov kryptomien

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance