Na burzách ich nekúpite. Toto sú 3 najznámejšie anonymné kryptomeny

  • Toto je zoznam 3 najznámejších anonymných kryptomien.
  • Anonymné kryptomeny sú čoraz viac regulované a zakazované.
  • Anonymné kryptomeny sa často používajú na nelegálne aktivity.
Novinky TOP 3 anonymné kryptomeny
TOP 3 anonymné kryptomeny. Zdroj: shutterstock.com/WHYFRAME/Valery Brozhinsky
BITmarkets BITmarkets

Jeden z hlavných dôvodov, prečo mnohí presúvajú svoj kapitál do kryptomien, je anonymita. Avšak, takmer žiadna kryptomena nie je anonymná. Je ich iba zopár. V tomto článku si predstavíme 3 najznámejšie na svete. Sú to kryptomeny so špeciálnymi funkciami, ktoré zvyšujú súkromie.

Všetky zápisy do blockchainu predstavujú verejnú účtovnú knihu, ktorá obsahuje všetky informácie o adresách, sumách a časoch. Anonymné kryptomeny však údaje šifrujú. Z tohto dôvodu boli mnohé odstránené z popredných kryptomenových búrz kvôli obavám vlád a orgánov činných v trestnom konaní.

Tieto kryptomeny čelia regulačným orgánom v mnohých krajinách, pretože sa často používajú na nelegálne činnosti. Európsky parlament v apríli 2024 dokončil nariadenie, ktoré pripravilo pôdu pre zákaz anonymných tokenov a techník zameraných na ochranu súkromia a sprísnil predpisy pre poskytovateľov kryptomenových služieb.

Anonymné kryptomeny

Anonymné kryptomeny. Zdroj: shutterstock.com/Sergey Nivens

97%

Zarábaj aj ty na raste kryptomien.

Začni ich nakupovať na Binance a získaj 100 dolárový vstupný bonus.

Sponzorovaný obsah
Späť
Strana 1/4Ďalej
0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Marek Jendrál
Marek Jendrál

Vyštudoval financie, bankovníctvo a investovanie. O kryptomeny sa zaujíma od roku 2015. V článkoch sa špecializuje na technickú analýzu a sieťové dáta z blockchainu.