Mzda v Bitcoine? 33% mladých ľudí by preferovalo výplatu v kryptomenách

4

31% pracujúcich sa by sa potešilo, ak by dostávalo mzdu v kryptomenách. To zistil prieskum nemeckej organizácie Sage o rastúcom záujme o výplaty v kryptomenách.

O mzdu v kryptomenách má veľký záujem najmä Generácia Y

Počas prieskumu sa opýtali vzorky 1000 ľudí, či by prijali výplatu svojej mzdu v kryptomenách. 31% účastníkov odpovedalo, že by sa potešilo, ak by svoj príjem dostávali v kryptomenách.

Menej prekvapivým faktom je, že mladšie skupiny obyvateľstva preukazovali zvýšený záujem o plat vo forme kryptomien. 33% ľudí vo veku 25 až 34 rokov udalo, že by akceptovali kryptovýplaty. Čím staršia bola cieľová skupina, tým menší záujem vyjadrovala o tento druh platobnej metódy.

Prieskum spoločnosti Sage nadväzuje na podobný pokus, uskutočnený začiatkom roku 2018, kedy iná spoločnosť, Exchange Midex, urobila tajné videozáznamy zamestnancov počas diskusie na túto tému. Okolo 40% z 50 zúčastnených zamestnancov by bolo ochotných prijať takúto formu výplaty.

Čoraz viac podnikov je ochotných prijímať platby v kryptomenách

Skutočnosť, že čoraz vyššie percento zamestnancov preukazuje záujem o kryptovýplaty, svedčí o rastúcej obľube a dopyte po digitálnych menách. Viacero organizácií oznámilo, že budú akceptovať kryptomeny ako platobný prostriedok za tovar a služby.

Najnovšiu pracovnú ponuku v našej kryptofirme – Kryptomagazine si môžete pozrieť tu:

[OFICIÁLNE] Kryptomagazin hľadá nových redaktorov! – Ponúkame príjemnú, dobre platenú prácu popri škole/zamestnaní

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Zdroj: blockchain-hero.com

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
4 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre
Henry

Hm, ani ne. Včera mi přišla výplata, ráno. Do dnešního večera bych neměl ani na složenky. Crypto je jen na spekulace a gambling, na vážnější použití má totálně nepoužitelně kolísavou hodnotu.

peter

Henry ja by som to prijal a “ kolísavá hodnota “ by sa podľa mňa rýchlo stabilizovala ak by krypto začalo reálne používať čo len 10% populácie. Špekulácie by na krypto už nemali veľký vplyv. Obchoduje sa aj každá fiat mena a výkyvy tam sú ale na reálne ceny v obchode nemajú až tak veľký vplyv napr. https://kurz-euro.zones.sk/kurzy/GBP-libra-velka-britania/

Libor

Len za predpokladu, že by tá kryptomena na výplate bola zároveň aj zákonnou menou v danom štáte. Ak to bude len „alternatívna komodita“, tak to kurzové riziko bude vždy vysoké a bude vždy vyššie pri zákonnej a regulovanej mene lebo : špekulatívny investičný nástroj….Skrátka, somarina vyplácať mzdu v investičnom špekulatívnom nástroji.

Libor

Hmm…dobré tak na vyplácanie „bokoviek“ z „čiernych fondov“ zamestnávateľa. Predpokladám, že by si tieto príjmy zamestnanec nedával ochotne do daňového priznania. To by bola asi hlavná výhoda oproti fiatu. Ak deň po výplate príde veľký dump na danom krypte, tak zamestnanec bude mať o problém a nervy postarané. Tí mladí, čo to chcú, nevedia asi o kurzovom riziku veľa…Naivné a nedomyslené