Mzda v Bitcoine? 33% mladých ľudí by preferovalo výplatu v kryptomenách

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

31% pracujúcich sa by sa potešilo, ak by dostávalo mzdu v kryptomenách. To zistil prieskum nemeckej organizácie Sage o rastúcom záujme o výplaty v kryptomenách.

O mzdu v kryptomenách má veľký záujem najmä Generácia Y

Počas prieskumu sa opýtali vzorky 1000 ľudí, či by prijali výplatu svojej mzdu v kryptomenách. 31% účastníkov odpovedalo, že by sa potešilo, ak by svoj príjem dostávali v kryptomenách.

Menej prekvapivým faktom je, že mladšie skupiny obyvateľstva preukazovali zvýšený záujem o plat vo forme kryptomien. 33% ľudí vo veku 25 až 34 rokov udalo, že by akceptovali kryptovýplaty. Čím staršia bola cieľová skupina, tým menší záujem vyjadrovala o tento druh platobnej metódy.

Prieskum spoločnosti Sage nadväzuje na podobný pokus, uskutočnený začiatkom roku 2018, kedy iná spoločnosť, Exchange Midex, urobila tajné videozáznamy zamestnancov počas diskusie na túto tému. Okolo 40% z 50 zúčastnených zamestnancov by bolo ochotných prijať takúto formu výplaty.

Čoraz viac podnikov je ochotných prijímať platby v kryptomenách

Skutočnosť, že čoraz vyššie percento zamestnancov preukazuje záujem o kryptovýplaty, svedčí o rastúcej obľube a dopyte po digitálnych menách. Viacero organizácií oznámilo, že budú akceptovať kryptomeny ako platobný prostriedok za tovar a služby.

Najnovšiu pracovnú ponuku v našej kryptofirme – Kryptomagazine si môžete pozrieť tu:

[OFICIÁLNE] Kryptomagazin hľadá nových redaktorov! – Ponúkame príjemnú, dobre platenú prácu popri škole/zamestnaní

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Zdroj: blockchain-hero.com

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.