RTX 3000 family

Ethereum v posledných týždňoch opäť ukazuje svoju silu a aj teraz, keď je trh s kryptomenami v korekcii, jeho cena neustále stúpa. V piatok dokonca dosiahlo nové historické maximum na cene 2645 dolárov. Zatiaľ čo Bitcoin sa trápi, ether je na koni, z čoho majú najväčšiu radosť mineri.

1D ETH/USD - Bitstamp
1D ETH/USD – Bitstamp

Ťažiari sa už tešia na nové karty, gameri budú hrať na tých starých

Ťažba Etherea je teraz nesmierne zisková a nákup grafickej karty sa vám môže vrátiť už o 4-6 mesiacov. Všetko ostatné je už zisk. Kvôli pandémii a zvýšenému záujmu o elektroniku výrobcovia kremíkových výpočtových zariadení nestíhajú. Svet trápi najväčší nedostatok procesorov a grafických kariet a mining mánia tomu rozhodne nepomohla. Mineri gamerm vyfúkli veľkú časť GPU a zdá sa, že to isté sa stane aj s chystanou RTX 3080 Ti od Nvidie.

Táto nová high-end karta zatiaľ nebola predstavená, no práce na nej očividne finišujú, pretože na internete sa začínajú množiť tzv. leaky. Zn nepotvrdené informácie o novom produkte.

Web videocardz.com zverejnil screenshot, v ktorom testovali ťažobný výkon novej RTX 3080 Ti a ak sú pravdivé, máme sa na čo tešiť:

NVIDIA-GeForce-RTX-3080-Ti-ETH-Mining
NVIDIA GeForce RTX 3080ti ETH Mining

Videocardz ukazuje, že karta má výkon 118,9 MH/s, čo je asi o 30% viac, než RTX 3080. Ide teda o poriadny nárast ťažobného výkonu. Podľa mining kalkulačky by táto karta pri súčasnej obtiažnosti dokázala za deň vyťažiť 0.00298984 ETH, čo je cca šesť dolárov. Samozrejme neberieme do úvahy cenu za elektrickú energiu, či poplatky pre mining pooly. Ak bude hodnota Etherea rásť súčasným tempom, kúpa RTX 3080 Ti by sa vám mohla vrátiť behom 4 mesiacov.

Ethereum má v roku 2021 obrovský potenciál. Ide o kryptomenu s najväčšou komunitou vývojárov na svete, desiatkami mega úspešných projektov, bohatým DeFi a NFT ekosystémom a perspektívnym technologickým vývojom.

Ethereum odporúčame nakupovať na burze Binance. Vytvorte si účet na Binance cez >>>tento odkaz<<< a získate doživotnú zľavu 5% na obchodné poplatky.

Viac sa o Ethereu dočítate v našom článku:

ANALÝZA – Kryptomena, ktorá o pár rokov predbehne Bitcoin, práve začína ďalší bullrun

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance