Bitcoin a Ethereum formujú dno
Bitcoin a Ethereum formujú dno. Zdroj: Shutterstock.com/eamesBot

Hlavný komoditný analytik Bloomberg Intelligence, Mike McGlone, nedávno povedal, že kryptomeny by mohli opäť začať rásť. V diskusii o Bitcoine a Ethereu uviedol, že volatilita kryptomien za posledné mesiace klesla na nízke úrovne v porovnaní s tradičnými aktívami. Tento trend by mohol zabezpečiť stabilnejšie výnosy v budúcnosti.

Pravdepodobne sa nachádzame vo fáze, keď sa Bitcoin aj Ethereum blížia ku konečnému cenovému dnu. McGlone si myslí, že Ethereum pravdepodobne zostane v rozmedzí 1 000 až 2 000 dolárov. Je tiež pravdepodobné, že druhá najväčšia kryptomena by mohla v budúcnosti predbehnúť výkonnosť Bitcoinu.

Okrem kryptomien stratég diskutoval aj o komoditách ako zlato a platina. Stále zvyšujúca sa hodnota zlata je väčšinou otázka času a tento vzácny kov je stále najlepším kandidátom na uchovanie hodnoty peňazí.

Bitcoin a formovanie dna korekcií
Bitcoin a formovanie dna korekcií. Zdroj: TradingView

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Bitcoin formuje finálne dno

Analytik nie je ani zďaleka jediný, kto predpovedá pozitívne zhodnotenie kryptomien v budúcnosti. Je dosť možné, že Bitcoin aj Ethereum prekonajú výkonnosť väčšiny svetových aktív. V kombinácii s menšou volatilitou z dlhodobého hľadiska v porovnaní s tradičnými aktívami sa môžu dve najväčšie kryptomeny skutočne zhodnotiť.

„Volatilita Bitcoinu, Etherea a indexu Bloomberg Galaxy Crypto Index klesla na nízku úroveň v porovnaní s väčšinou ostatných aktív, čo môže nakloniť riziká voči tým, ktorí neakumulujú kryptomeny.“

Zlato bude pravdepodobne fungovať dobre, keď sa Federálny rezervný systém USA rozhodne zmeniť reštriktívnu menovú politiku, ktorú uplatňuje počas roku 2022. Rovnako by to malo pomôcť kryptomenám vymaniť sa z predajného tlaku, ktorý v súčasnosti prebieha. Posledná správa o medziročnej inflácii USA bola pozitívna, pričom za mesiac október nastal pokles na 7,7 % oproti očakávaným 8 %. Stále je ale priskoro na pozitívny sentiment, keďže inflácia je vysoko a v Eurozóne dokonca o 3 % vyššie.

Mohlo by ťa zaujímať: „Bitcoin bude v roku 2023 na cene 80 000 dolárov“ tvrdí populárny analytik Moustache

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance