Médiá referujú hlavne o Bitcoine – Predpovedal rast mediálneho záujmu o kryptomeny rast ich cien?

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

O Bitcoin je mnohonásobne väčší mediálny záujem než o iné kryptomeny. Nezávislý porovnávač kryptomien Coinario.com vykonal prostredníctvom mediálneho archívu Newton Media analýzu, v ktorej sa zameral na mieru medializácie Bitcoinu a ďalších vybraných kryptomien. Ide predovšetkým o kryptomeny, ktoré patria medzi investorov k tým obľúbeným, a o ktoré je zároveň mediálny záujem.

Analýza sledovala mieru medializácie Bitcoinu, Etherea, Litecoinu a Monera, a to v českých, slovenských a v poľských médiách (TV, rozhlas, tlač a internet). Kryptomeny sú médiami prezentované najmä prostredníctvom článkov a reportáží o Bitcoine. Mediálne výstupy o Bitcoine tvorili počas sledovaného obdobia od roku 2010 takmer 80 % podiel zo všetkých štyroch sledovaných kryptomien.

Celkový počet mediálnych výstupov, ktorý sa týkal práve Bitcoinu, mnohonásobne prevyšuje počer výstupov o ostatných sledovaných kryptomenách. Pozrite sa na počty mediálnych výstupov v infografike:

Medialization of Bitcoin and Cryptocurrencies_Coinario.com_NewtonMedia.cz_

Kryptomenami sa zaoberajú internetové servery, blogy, spravodajské weby a tlač. Menšou témou sú pre televíziu a pre rozhlas.

Mediálny záujem o Bitcoin výrazne vzrástol medzi rokmi 2012 a 2014. České, slovenské a poľské médiá referovali v tomto období o témach spojených s Bitcoinom približne dvetisíckrát.

Medialization of Bitcoin and Cryptocurrencies_Coinario.com_NewtonMedia.cz_2

Mediálny záujem o témy Bitcoinu a kryptomien potom prudko narástol v období medzi rokmi 2016 a 2017, zatiaľ čo strmý rast cien kryptomien prišiel hlavne medzi rokmi 2017 a 2018. Práve v tom období sa pritom mediálny záujem o Bitcoin zvýšil len nepatrne. Skok rastu mediálneho záujmu o témy spojené s kryptomenami tak mohol byť jedným z indikátorov budúceho rastu cien kryptomien.

* Analýza sledovala obdobie od 1. 1. 2010 do 31. 8. 2018 a čerpala dáta z mediálneho archívu Newton Media (TV, rádio, tlač a internet – z Čiech, zo Slovenska a z Poľska).

O Coinario

Coinario.com je nový startup z Čiech, z krajiny, odkiaľ pochádza prvý Mining Pool a prvá harvérová peňaženka Trezot, Paralelný Polis, General Bytes a ďalšie globálne kryptoprojekty. Coinario je nový nezávislý online porovnávač plný podrobných recenzií kryptomien, búrz či kryptopeňaženiek. Zároveň slúži aj ako vzdelávacia platforma pre začiatočníkov i pokročilých. Coinario sprevádza nováčikov na ceste svetom kryptomien a radí im, ako sa pri investícii do kryptomien nepopáliť. Coinario taktiež ponúka najväčší konvertor kryptomien a fiat mien na svete. Viac sa dozviete na www.coinario.com.

NAŠE NAJNOVŠIE VIDEO:

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.