McDonalds a vstup do metaverza
McDonalds a vstup do metaverza. Zdroj: Shutterstock.com/Logan Bush

Ikonický americký reťazec reštaurácií McDonald’s sa pripravuje na prechod na metaverzum registráciou 10 ochranných známok vo virtuálnom priestore.

Právny zástupca a zakladateľ spoločnosti Gerben Intellectual Property, Josh Gerben, dnes na Twitteri uviedol, že McDonald’s podal 4. februára žiadosť o ochrannú známku vrátane plánov na „virtuálnu reštauráciu so skutočným a virtuálnym tovarom“ a „prevádzkovanie virtuálnej reštaurácie s donáškou domov“.

Na základe aplikácie bude sieť reštaurácií schopná poskytovať „multimediálne súbory na stiahnutie“ pre umelecké diela, zvukové a video súbory a nezameniteľné tokeny (NFT).

Ak chceš nakúpiť Bitcoin, Ethereum či iné kryptomeny, jednoznačne odporúčame využiť služby burzy Binance. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky.

Mohlo by ťa zaujímať – Bitcoin analýza – cena narástla o 25 % za 4 dni! Kde je ďalší target?

McDonald’s prechádza na metaverzum

McDonald’s tiež zahrnul svoju značku McCafe do aplikácie ochrannej známky metaverza. Značka by bola pripravená ponúkať zábavné služby, „konkrétne poskytovanie online skutočných a virtuálnych koncertov a iných virtuálnych podujatí“.

McDonald’s bude súťažiť s ďalšími vznikajúcimi organizátormi virtuálnych koncertov, ako sú Animal Concerts. Takéto koncerty odstraňujú geografické bariéry, ktoré bránia fanúšikom vidieť vystupovať ich obľúbené skupiny, a tiež výrazne znižujú náklady na turné.

Spoločnosť sa pripája k sieti pekární a kaviarní Panera Bread v snahe presunúť svoju značku do metaverza. Panera Bread podala podobnú prihlášku ochrannej známky 3. februára pre sieť virtuálnych reštaurácií a kaviarní s názvom PANERAVERSE.

Priemerná doba, za ktorú Americký úrad pre patenty a ochranné známky posúdi žiadosť o ochrannú známku, je približne deväť a pol mesiaca.

Prečítaj si tiež – Údaje o derivátoch signalizujú zmenu sentimentu a zvrátenie trendu BTC

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance