Vidíme, že postupom času altcoiny prechádzajú rôznymi krízami. Pre blockchain ako technológiu, na ktorej sú postavené, to neplatí. Blockchain bez zaváhania stále napreduje a dobýva ďalšie a ďalšie oblasti nášho sveta. A to nielen toho finančného. MasterCard je príkladom toho, že spoločnosti doň investujú čoraz viac času a peňazí.
Môže vás zaujímať: Blockchain nevie o tom, že Bitcoin je mŕtvy
MasterCard ohlásil nový patent
Spoločnosť oznámila nový patent zo dňa 26.4.2018. Ide v ňom o systém, ktorý má zrýchliť overovania uzlov (nodov) a navigáciu v blockchaine.
MasterCard si jasne uvedomuje výhody blockchainu, pričom hovorí že:
“Jednou z výhod blockchainu je, že môže slúžiť ako nezmeniteľná kniha, ktorá uchováva záznam o každej transakcii, ktorá bola kedy vykonaná prostredníctvom tohto blockchainu. Reťazec môže v priebehu času skladovať tisíce, milióny alebo dokonca miliardy transakčných záznamov v obrovskom množstve rôznych blokov.”
O tom, že to myslia vážne svedčí aj prehlásenie ich inovačnej sekcie MasterCard Labs, že sa snaží zamestnať ďalších 175 zamestnancov, vrátane expertov na blockchain.
V čom je vlastne problém
Decentralizované a overiteľné sledovanie záznamov a ukladanie údajov patria medzi hlavné body technológie blockchain, aj keď toho ponúka oveľa viac. Napriek tomu MasterCard vysvetľuje, že sa môžu objaviť ťažkosti s novšími uzlami, ktoré sa chcú integrovať do systému. Dôvodom je to, že každý z predtým existujúcich blokov (ktorých môžu byť miliardy) musí byť overený novým uzlom pred tým, ako môže uzol generovať nové bloky.
Overenie takého veľkého počtu blokov môže trvať značné množstvo času, počas ktorého môžu byť do blockchainu pridané nové bloky, čo ďalej odďaľuje schopnosť nového uzla integrovať sa.
Prečítajte si tiež náš článok Blockchainové platformy predstavujú novú éru inovácií
Riešenie od MasterCard
Predmetom patentovej prihlášky je riešenie tohto konkrétneho problému. MasterCard si patentuje systém na vytvorenie blockchainu, ktorý je špeciálne nakonfigurovaný na rýchlejšiu navigáciu.
Metóda na vytvorenie blockchainu nakonfigurovaného na rýchlu navigáciu zahŕňa ukladanie blockchainu pozostávajúceho z množstva blokov. Každý blok pritom obsahuje hlavičku s identifikátormi “fast track flag”, “fast track reference”, “timestamp”, a “hash value”.
V tejto súvislosti spoločnosť vysvetľuje nasledovné:
“Použitie špecializovaných príznakov a hash hodnôt zahrnutých v hlavičkách blokov, môže umožniť výrazné zvýšenie rýchlosti navigácie v blockchaine. To môže výrazne znížiť výpočtovú dobu a výkon potrebný na overenie reťazca. V dôsledku toho môže byť navigácia a overenie blokov efektívnejšia, čo môže zvýšiť schopnosť nových uzlov participovať na blockchaine. Používateľom a uzlom umožní preskúmať blockchain za účelom identifikácie konkrétnych transakčných záznamov.”
Záver
Kroky MasterCard, či už sú to patentové prihlášky, práce na blockchaine alebo prijímanie nových kryptoexpertov, potvrdzujú záujem spoločnosti o túto inovatívnu technológiu. A aj keď v súčasnosti záujem o Bitcoin a iné altcoiny popierajú, uvidíme čo prinesie zajtrajšok.
Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie i na Instagrame a Twitteri.
Zdroj: bitcoinist.com