Kryptomeny sú budúcnosť
Kryptomeny sú budúcnosť. Zdroj: Shutterstock.com/Yuri Shebalius

Mark Cuban – Bitcoin nie je bublina!

Mark Cuban – miliardár, investor a televízna osobnosť, sa nedávno rozhovoril o Bitcoine a blockchaine. Vyjadril sa o nich ako o technológii budúcnosti.

Zistite viac: Čo je blockchain?

Bitcoin má skutočnú hodnotu! Tvrdí Cuban

Okrem iného tiež vyvrátil názory neprajníkov, že Bitcoin nemá skutočnú hodnotu a ide iba o špekuláciu / bublinu.

Pre Bloomberg povedal:

“Ja si myslím, že je veľa aktív, ktorých cena je založená iba na ponuke a dopyte. Napríklad väčšina akcií. Nemajú “skutočnú” hodnotu, vlastnícke právo, hlasovacie právo… máte iba možnosť kúpiť a predať tieto akcie. Sú ako hokejové kartičky a Bitcoin je tiež niečo podobné.”

Cuban tiež potvrdil, že sám už do kryptomien investoval. Podporil tiež niekoľko ICOs.

Kryptomeny čaká skvelý rok 2018

Zdá sa, že do krypto-trhu investujú stále väčšie a väčšie ryby. Goldman Sachs, mark Cuban, dokonca aj Bill Gates je veľký fanúšik. To všetko sa odzrkadlilo aj na ich cene. V krypto-trhu je v čase písania tohto článku 150,5 miliárd dolárov a toto číslo ďalej stúpa. Bitcoin momentálne stojí 4450$ a zdá sa, že dnes opäť zaútočí na hranicu 4500$. Tá bola problémová už v minulosti. Ak sa ju podarí preraziť, je dosť možné, že sa čoskoro pozrieme na 5000$.

Ja osobne sa veľmi teším na rok 2018. Ethereum Metropolis umožní jednoduchší vývoj decentralizovaných aplikácií na tejto platforme, Bitcoin a Litecoin dostanú Lightning Network (instantné platby cez mikrokanál), na NEO vzniknú prvé veľké ICO a Waves bude mať za sebou všetky tri veľké plánované aktualizácie. O prvej – Bitcoin NG – sa dočítate v tomto článku.

Zdroj: cointelegraph.com