Až 75 % držiteľov kryptomien sa obáva zlyhania pri odosielaní transakcie. Zažívate to tiež? Pre počítačových geekov sa to všetko môže javiť jednoduché, ale čo zvyšok? Tým sa to môže zdať ako veľmi zložitý proces, počas ktorého je priestor na veľa nezvratných chýb. A navyše, aj ten geek sa môže „prekliknúť”.
Podstata kryptomien je veľmi zložitá a je zrejmé, že nezainteresovaný sa môže cítiť v tomto svete nepohodlne (hoci sa mu páči). Nová štúdia Nadácie (FIO), opisuje prieskum z roku 2018, ktorého sa zúčastnilo viac ako 200 aktívnych používateľov kryptomien. Výsledkom bolo, že 75 % opýtaných sa obáva zlyhania transakcií pri odosielaní.
Že sa to vás netýka?
Skúste si previesť existujúce portfólio (všetko čo máte) na novú peňaženku a uvidíte ako sa zapotíte skôr než stlačíte tlačidlo odoslať. Prečo? Jediná chyba a môžete byť na mizine…
Ak má ísť o masy ľudí, musí to vyzerať inak
Ľudia na portáli ako je ten náš, určite všetci zvládnu odoslať, prijať, vymeniť, nakupovať, predať kryptomenu. Ale čo nováčikovia a ľudia z ulice. Dajte im 10 tisíc v BTC a skôr ako ich niekomu pošlú, tak o ne prídu…
Aby bolo toto riešenie použiteľné pre masy, musí byť prostredie aplikácií a celé fungovanie oveľa jednoduchšie. A samozrejme tu nesmie byť priestor na chyby. Ak je tu problém, verte, že sa v ňom väčšina vykúpe, čo ich potom na dlho odradí.
Viac ako polovica ľudí sa stretne s chybou
55 % krypto používateľov, ktorí vykonali aspoň raz transakciu v uplynulom roku, sa stretli minimálne s jedným problémom, ktorý viedol k neúspechu ich transakcie.
A teraz v číslach, koľko percent ľudí už zažilo nezdary
- 13 % – odoslané/prijaté nesprávne množstvo kryptomien
- 18 % – odoslanie/pokus o odoslanie nesprávneho typu tokenu na blockchain
- 8 % – odoslalo krypto na nesprávnu verejnú adresu
- 18 % – stratené prostriedky alebo neúspešná transakcia z dôvodu chyby používateľa pri odosielaní/prijímaní
- 24 % – sa pýta, či adresa ktorú dostali nebola sfalšovaná/zmanipulovaná
- 35 % – sa pýta, či je verejná adresa, na ktorú posielajú, presná
- 6 % – bol som obeťou phishingového alebo podobného útoku
- 45 % – žiadne z uvedených (vďaka bohu za toto číslo)
Záver
Veľa krypto celebrít predpovedá, že sa dlhý a brutálny medvedí trh blíži ku koncu. Inštitucionálni investori sa zapájajú, a tak ďalej…
Ak sa však nezlepší použiteľnosť kryptomien, budú noví investori odradení a tak nedosiahneme, že ich budú používať všetci.
Drvivá väčšina z opýtaných aktívnych používateľov kryptomien sa bála prevádzať tokeny v roku 2018. Ako teda možno očakávať, že noví používatelia s nulovými skúsenosťami prijmú túto technológiu v budúcnosti?
Jediným riešením je čas – nezabúdajte, že celá táto technológia a všetko okolo nej je v plienkach. Množstvo firiem a jednotlivcov pracuje na zlepšení všetkých kritických bodov o ktorých sme písali. Ale nenaprogramujú to za mesiac, ani za pol roka. Určite sa dočkáme nepriestrelnej metódy ako poslať peniaze. Bude intuitívna, nádherná, bezpečná, neomylná a všetko čo je k tomu ešte potrebné. Ťažko to však očakávať v roku 2019…
Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.
Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Dariusz Matuszyński.