Nedávna štúdia ukazuje, že Londýn sa stal európskym lídrom vo Fintech unicorn startupoch, keď každý mesiac bola za posledný rok vytvorená jedna unicorn spoločnosť (tzv. jednorožec). To stavia U.K. za USA a Čínu ako tretiu najlepšiu krajinu v tejto oblasti.
Spomínaná správa bude oficiálne uvedená na akcii „London Tech week”, ktorá sa koná tento týždeň od 10. júna do 14. júna. London Tech Week je každoročná udalosť, na ktorej sa stretávajú podnikatelia z celého sveta, aby diskutovali o budúcnosti i súčasnosti stále sa rozvíjajúcich technológií. Nazýva sa tiež svetovým centrom pre techniku a inovácie.
Aktuálne má Spojené kráľovstvo celkom 72 unicorn spoločností (súkromná spoločnosť, ktorá má hodnotu viac ako 1 miliardu USD), čo zaraďuje Britániu na dobre zaslúžené tretie miesto pre tento typ začínajúcich podnikov. Londýnu z toho patrí 45 spoločností, čo je najviac v Európe. Najbližším súperom je Berlín s 10 firmami, ďalej Paríž a Štokholm s deviatimi.
Londýn dokonca predbehol aj San Francisco
V súčasnej dobe, 18 zo 45 unicorn firiem v Londýne sú FinTech firmy, San Francisco ich má 15.
Medzi londýnske FinTech spoločnosti patria zvučné mená ako Revolut, Monzo, Metro Bank, MoneySuperMarket a Funding Circle.
Zaujímavosťou je aj to, že Londýn má asi 75 ďalších spoločností, ktoré ”majú našliapnuté stať sa unicornom”, tvrdí výskum.
„Od roku 2012 vyprodukovalo Spojené kráľovstvo toľko unicorn spoločností (jednorožcov), koľko Izrael, Nemecko, Holandsko a Švédsko dohromady”, dodáva výskum.
Spojené kráľovstvo je aj lídrom v oblasti investícií do rizikového kapitálu
Zdá sa, že Spojené kráľovstvo je tiež európskym lídrom v oblasti investícií do rizikového kapitálu. V prvej polovici roka 2019 je v očakávaní rekordných 5 miliárd dolárov. Theresa May, premiérka Spojeného kráľovstva, na London Tech Week oznámi viac ako 1,2 miliardy dolárov v nových investíciách od 13 technologických spoločností.
Aj keď sa zdá, že Spojené kráľovstvo je na priamej ceste k digitalizácii s množstvom úspechov, stále zostávajú pokorní a neusínajú na vavrínoch. Vždy požadujú zlepšenie digitálnych zručností naprieč všetkými vekovými skupinami. Do digitálneho odvetvia najímajú viac mladých zamestnancov a najmä žien.
Záver
Zdá sa, že neustále odkladanie Brexitu dovoľuje firmám stále sa rozvíjať. Tvrdý Brexit by takéto možnosti nemusel totiž ďalej poskytovať.
Čo čítať ďalej?
Zdroj:
coinspeaker.com
Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravila Denisa.