[LIVE] Dychberúci testovací let Starhopperu! – štartujeme už o 23:45

0

Firma SpaceX ohromila prakticky každého fanúšika technológií, keď pred pár mesiacmi z ničoho nič pod holým nebom postavila ohromnú raketu s priemerom 10 metrov. Zariadenie dostalo meno Starhopper a je určené na testovanie letu a hlavne pristávania chystanej vesmírnej lode Starship.

Môže vás zaujímať: [VIDEO] Prvý let na cudzej planéte – Tento dron bude skúmať Mars!

SpaceX má s novou generáciou svojich rakiet ohromné plány. Vyvinula pre ne nový motor, ktorý spaľuje metán – molekulu, ktorú je možné ťažiť napríklad aj na Marse. Čoskoro tento motor uvidíte pracovať.

Ak sa niečo nepokazí, tak dnes o polnoci zahučia motory starhopperu a ten sa prvýkrát poriadne odlepí od zeme. V pláne je krátky vzlet do výšky cca 150 m (asi 4x výška Starhopperu) a následne mäkké pristátie.

Stream (hore) sa už začal, štartovať by sa malo presne o polnoci SELČ. Prípadne si môžete pozrieť verziu v češtine, ktorá začína o 23:45. Stream môžete sledovať hore, no kým začne, pripravili sme pre vás zopár epických videí od SpaceX. Prípadne si prečítajte tento článok o programe od NASA, ktorý spôsobil revolúciu s privátnej kozmonautike a pravdepodobne nám otvoril dvere do Vesmíru:

COTS – Najlepšie rozhodnutie v histórii NASA a začiatok revolúcie v kozmonautike

A teraz nejaké cool videá:

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of