Litecoin láme jednu rezistenciu za druhou – Bcash predviedol ukážkový comeback

BITmarkets BITmarkets

Bitcoin tento mesiac prelomil dôležitú rezistenciu a rallye ktoré nasledovalo neutícha ani po troch dňoch. Každý väčší pohyb tejto kryptomeny má veľký vplyv aj na trh s altcoinami. Dnes sa spomedzi veľkých coinov najviac vytiahol Bcash, ktorý za posledných 24 hodín zaznamenal viac než 50% rast a po dlhej dobe sa dostal medzi TOP5 najväčších kryptomien. Zaujímavo vyzerá aj 30% pumpa na Litecoine.

100% za tri dni

Bitcoin Cash je expert na nečakané comebacky. Má ich za sebou už niekoľko. Ten aprílový je však obzvlášť zaujímavý. 100% rast v priebehu troch dní sa nevidí len tak. Bcash sa ešte na konci marca obchodoval za 160 $. Počas nečakanej pumpy Bitcoinu však prekonal dôležitú rezistenciu na hladine 200 $, čo otvorilo cestu k ďalšiemu rastu.

1D LTC/USD - Bitfinex

1D LTC/USD – Bitfinex

Aktuálnych 320 $ vyzerá naozaj dobre, avšak je otázne, nakoľko si tento rast udrží. Trh s kryptomenami je aj naďalej pod taktovkou Bitcoinu ktorý udáva smer. V prípade, že by sa kráľ kryptomien dostal do červených čísel je dosť možné, že Bitcoin Cash zhora otestuje hladinu 200 $.

Kompletnú analýzu Bitcoin Cashu nájdete tu

Litecoin bull-run pokračuje

Bitcoin svojmu mladšiemu bratovi vdýchol život. Litecoin v priebehu tohto roka relatívne stabilne stúpal, vytvoril rastúci trend a zo svojho low na hladine 25$ sa postupne dostal až na 64 $, kde však narazil na silnú rezistenciu. S touto rezistenciou potom dva týždne zápasil.

1D LTC/USD - Bitfinex

1D LTC/USD – Bitfinex

Na grafe LTC/USD vznikla nepríjemná divergencia, kde cena mierne stúpala, ale volume postupne kleslo až na polovicu. Technická analýza v takýchto prípadoch velí predávať. Vybrať zisky a hľadať ďalšie príležitosti na trhu. Napriek všetkému sa však stal presný opak a aprílová pumpa hovorí sama za seba.

Zaujímavé je, že Litecoin 1.4.2019 viac menej nereagoval na dianie na zvyšku trhu a až včera vytvoril prvú masívnu zelenú sviečku. Tá ho vyniesla na 80 $. Dnes stúpanie pokračovalo a v čase písania tohto článku už na burze Bitfinex testuje hladinu 100 $.

Kompletnú analýzu Litecoinu nájdete tu