Tento kryptoradiátor vyhreje domácnosť a ťaží Ethereum.
Tento kryptoradiátor vyhreje domácnosť a ťaží Ethereum. Zdroj: shutterstock.com/eamesBot

Áno, čítate správne. Predpona „krypto“ sa dá použiť už takmer s každým slovom, rovnako ako sa dá za takmer všetko napísať slovo blockchain (aj keď to vôbec nemusí dávať zmysel). Dalo by sa povedať, že ide o takzvané „buzzwords“ (populárne slovo alebo slovné spojenie), ktoré majú za cieľ prilákať čo najviac pozornosti. Aj keď sa na prvý pohľad môže javiť kryptoradiátor alebo kryptoohrievač ako hlúposť, možno v sebe skrýva určité čaro. Veď posúďte sami.

Ťažba kryptomien počas kúrenia v domácnosti

Francúzska spoločnosť Qarnot vyrobila nový typ ohrievača: Crypto-Heater alebo QC-1. Vnútri daného prístroja budú zabudované 2 grafické karty, ktoré majú slúžiť na ťažbu Etherea. Rovnako má mať v sebe zabudovanú možnosť ťažby iných kryptomien. Práve vďaka nim by vykurovanie domácnosti už nemalo patriť medzi výdavky, ale príjmy.

Spoločnosť rovnako tvrdí, že napriek tomu, že sú tradičné ťažiace stroje veľmi hlučné, QC-1 je úplne tichý. Používatelia budú mať pochopiteľne takisto možnosť nastaviť posilnenie a zvýšenie kúrenia v prípade chladného počasia pomocou zvýšenia výkonu kryptoohrievača.

Kryptoohrievač vyťaží 100 eur mesačne

Cena jedného takéhoto prístroja sa aktuálne vyšplhá až na hranicu 2900 eur mesačne. Čakacia listina sa však zapľňa rýchlosťou svetla, a preto ak si objednáte kryptoohrievač do 20. marca, určite nemôžete očakávať, že vám príde skôr ako 20. júna.

Pri aktuálnej cene Etherea, ťažobnej obtiažnosti ETH a cene elektrickej energie vie QC-1 vyťažiť zhruba 100 eur mesačne. Ak by však cena Etherea rástla tak ako minulý rok, určite by mohlo kúrenie predstavovať akýsi malý, pasívny príjem.

Záver

Či je takýto stroj naozaj efektívny sami povedať nevieme, kedže žiadny nevlastníme. Avšak určite musíme vyzdvihnúť zaujímavú myšlienku. Ak k nej bude pridaná aj vhodná realizácia, určite sa kryptoradiátor môže tešiť veľkej obľube.

Disclaimer: Tento článok nemožno brať ako investičný tip alebo radu. Slúži iba na informovanie zo sveta kryptomien a blockchain technológie. Ak by ste sa sami rozhodli zadovážiť si QC-1, odporúčame, aby ste tomu venovali dostatočný research.

Nezmeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek zvončekom vľavo dole. Nezabudnite nás taktiež sledovať na našom Facebooku, na Instagrame a Twitteri

Zdroj:
news.bitcoin.com

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance