Kryptopatent na Amazone a akceptácia Bitcoinu – je tu nejaká súvislosť?

Freedum fighters PCBitmarkets

Ľudia sa domnievajú, že prijatie alebo neprijatie Bitcoinu spoločnosťou Amazon bude významným míľnikom pre túto kryptomenu. Spoločnosť ho zatiaľ neprijala, čo viedlo k vzniku niekoľkých obchodných modelov, vrátane Purse.io a najnovšieho rozšírenia prehliadača Moon. Špekulácie o kryptopatente so systémom proof-of-work nemusia znamenať nič.

Prevencia DDOS na Amazone

Amazon údajne podal žiadosť o patent zahŕňajúci krypto proof-of-work, systém, ktorý je základom Bitcoinu a väčšiny hlavných kryptomien. Proof-of-work je koncepcia, ktorú vytvoril Adam Back ako súčasť hashcashu. Predovšetkým ide o prostriedok, ktorý slúži na to, aby bolo veľmi nákladné vykonávať útoky typu denial-of-service. Prihláškou na patent, ktorú Amazon vyplnil, tvrdí:

„Počítačové siete sa vyvinuli tak, aby poskytovali sofistikovanú funkcionalitu vo veľkom množstve rôznych súvislostí. Poskytovanie takejto funkcie však často zahŕňa zložité systémy, ktoré môžu zneužiť škodlivé subjekty. Jedným z takýchto útokov sú útoky denial-of-service (odmietnutie služby), ktoré môžu byť rušivé pre počítačové systémy v sieti. Pri distribuovanom útoku denial-of-service sa napríklad veľké množstvo požiadaviek posiela do počítačového systému, aby sa pokúsili preťažiť počítačový systém. Eventuálny spôsob, ako zmierniť takéto útoky, je nakonfigurovať službu tak, aby požiadavkám na službu vznikol určitý druh nákladov, čím odrádza od účasti na útoku. Takéto náklady zahŕňajú uloženie podmienky, že klient, ktorý predloží žiadosť, vynaloží viac výpočtových zdrojov (napr. cykly CPU), aby sa požiadavka splnila.”

Kryptomeny na Amazone

Odhalenie patentu vyvolalo obvyklé oduševnenie, hoci patenty veľkých spoločností spojených s blockchainom nie sú ničím novým. Bank of America a niekoľko ďalších tradičných finančných spoločností podali žiadosť o podobné patenty a rovnako už niekoľko z nich aj vlastnia. Zdá sa, že patent spoločnosti Amazon má osobitný význam pre určité oblasti zóny podporovateľov kryptomien.

Patent má teda pravdepodobne zohrávať úlohu v divízii webových služieb spoločnosti Amazon. Nikde sa v ňom neuvádza kryptomena. Spoločnosť sa zatiaľ nikde nevyjadrila, či Bitcoin prijme alebo nie. Aspoň zatiaľ.

Myslíte si, že Amazon v budúcnosti prijme Bitcoin? Dajte nám vedieť do komentárov!

Zdroj:
ccn.com

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

txbFlockers mobil
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.

Najčítanejšie články

1

Kórejci na Slovensku skončili. Veľká fabrika putuje do dražby

2

Veľký slovenský zamestnávateľ spustil nábor. Láka na vysoké platy a benefity

3

Dôchodky v roku 2025: Prichádzajú zásadné zmeny

4

Obyvatelia v tomto meste budú zúriť. Poslanci zvýšili dane aj o 200 %, sebe odklepli štedrý bonus

5

Invalidné dôchodky budú v roku 2025 vyššie. Pozrite si, koľko peňazí navyše dostanete

PR články

Warren Buffett vs. trhy: Prečo investičná legenda hromadí hotovosť?

Henrieta Balázsová  | 19. novembra 2024

Zatiaľ čo akciové trhy šplhajú na rekordné hodnoty, investori dychtivo sledujú, kam zamieria ich peniaze. Väčšina z nich verí v nekonečný rast, ale Warren Buffett, ikona investičného sveta, vsádza na opatrnosť.

Spoločnosť Warrena Buffetta mení stratégiu

Dosiahne Bitcoin hranicu 100-tisíc dolárov ešte do konca roka? Tu je odpoveď

Henrieta Balázsová  | 14. novembra 2024

Článok vznikol v spolupráci s XTB. V posledných týždňoch sa na kryptomenovom trhu zvyšuje optimizmus a investori sledujú, či Bitcoin a ďalšie digitálne meny môžu dosiahnuť nové cenové rekordy.