Bank of America vidí v kryptomenách veľkú konkurenciu.
Bank of America vidí v kryptomenách veľkú konkurenciu. Zdroj: shutterstock.com/24K-Production

Americká banka (Bank of America – BoA) priznala, že bude veľmi ťažké držať krok s narastajúcou popularitou kryptomien. Vyzerá to tak, že si banky konečne začínajú uvedomovať podstatu a využiteľnosť, ktorú nám kryptomeny ponúkajú.  

Vyjadrenie Bank of America

Vo svojej výročnej správe pre Komisiu cenných papierov a burzu, uviedla najväčšia komerčná banka v USA (Boa), že kryptomeny môžu bankovému sektoru značne zvýšiť výdaje. To sa týka hlavne implementácie nových produktov a služieb do ich zabehnutého systému.  V decembri 2017 sa Americká banka snažila inovovať v tejto oblasti a získala patent na ich navrhovaný spôsob obchodovania s kryptomenami. Napriek tomu bola kritizovaná za to, že ľudom blokovali nákup kryptomien pomocou kreditných kariet.

Obava pred konkurenciou

,,Konkurencia na trhu sa zvyšuje aj kvôli nárastu nebankových firiem, ktoré ponúkajú produkty a služby, čo zvyklo byť iba záležitosťou bánk.˝ tvrdí Americká banka.

Taktiež vyhlásila, že zvýšená konkurencia môže znížiť príjmy z tovarov a služieb, za ktoré musí zákazník platiť určité poplatky. Obávajú sa širokej adaptácie internetových služieb a  platobných systémov, ktoré sú spojené s novými technológiami.

Záver

S narastajúcou popularitou kryptomien a technológie, na ktorej sú založené, sa bankové inštitúcie viac a viac obávajú nadbytočných výdajov a komplikácií. Na jednej strane štátne inštitúcie odmietajú kryptomeny a snažia sa im hádzať polená pod nohy v podobe regulácií a zdaňovania ziskov. Na strane druhej si začínajú uvedomovať revolučnosť kryptomien a ich využitie v budúcnosti. Jedno je však jasné a tým je fakt, že sme svedkami ďalšieho revolučného vynálezu.

Pokiaľ chcete dostávať upozornenia na naše články, použite zvonček, ktorý nájdete v ľavom dolnom rohu obrazovky. Taktiež nás môžete sledovať na facebooku.