Kryptomeny opäť prepisujú históriu: Trh padá už 500 dní

Analýzy Kryptotrh padá nepretržite už takmer 500 dní
Kryptotrh padá nepretržite už takmer 500 dní. Zdroj: shutterstock.com/Zephyr_p/AGGIO
BITmarkets BITmarkets

Klesajúci trend na trhu s kryptomenami trvá už takmer 500 dní. Tento fakt si všimol známy analytik, CEO a zakladateľ MN Trading, Michaël van de Poppe, na ktorého príspevok na platforme X (Twitter) upozornil portál Cryptopotato. Van de Poppe si všíma podobnosť so situáciou na kryptotrhu v roku 2015, avšak dodáva, že takto dlhé obdobie klesajúceho trhu si ešte história kryptomien nepamätá.

Viera v kryptomeny upadá

Prirodzenou reakciou investorov na dlhé mesiace trvajúci klesajúci trend je, že objemy kapitálu v kryptosvete klesajú. Súčasná neistá ekonomická situácia, vysoké úrokové sadzby, ktoré neprajú rizikovým investičným aktívam, ako i nejasné regulačné rámce v USA i Európe, odrádzajú investorov. To prirodzene ťahá celý sektor nadol. Cena bitcoinu klesla o 62 % od svojho vrcholu. Taktiež ku dôvere neprispeli udalosti ako pád burzy FTX či krachy bánk prepojených s kryptosvetom.

Udiali sa však i vysoko pozitívne udalosti, ktoré by na náladu kryptoinvestorov mali vplývať stimulačne. Žiadosť BlackRock o bitcoinové ETF, akceptácia kryptomien v Hongkongu a ďalších ázijských krajinách či blížiaci sa halving bitcoinu.

„Ide o to, že v súčasnom období sa tieto udalosti vôbec neodrážajú na cene. Zaostávajú, keďže trh sa zasekol v “móde klesajúceho trhu”, keďže posledné dva roky cena klesá,” napísal van de Poppe.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

 Dokáže sa bitcoin odraziť nahor?

Už skôr sme informovali, že bitcoin (BTC) od 16. do 18. augusta len počas dvoch dní klesol o viac ako 12 %, čo zatiaľ predstavuje najväčší cenový pokles v tomto roku. V súčasnosti formuje presne rovnaké pohyby ako v predošlých cykloch. Preto nie je správne tvrdiť, že cyklus, v ktorom sa nachádzame, je menej výkonný ako tie predošlé. Na druhej strane je potrebné poznamenať, že bitcoin je čoraz menej ziskový z hľadiska percentuálnej zmeny.

Na trhu aktuálne existujú dva scenáre, ktoré sa v dohľadnej dobe môžu začať realizovať. V prípade, že by sa bitcoin dokázal vrátiť do svojho rastúceho kanála, ktorý začal tvoriť od začiatku roka 2023, existovala by možnosť prelomenia dlhodobého klesajúceho trendu a rast by mohol atakovať nové tohtoročné rekordy.

Na druhej strane, ak by ostala kapitalizácia kryptotrhu približne na súčasnej hodnote, ktorá sa pohybuje okolo 1,09 bilióna dolárov, môžeme vidieť ďalšie straty. Tie by potenciálne mohli priviesť trh do výrazných problémov, ako sme o tom písali v článku Renomovaný kryptoanalytik varuje pred „sekundárnym strachom” na kryptotrhu. V tomto prípade by sme sa mohli pozrieť na hodnoty, na ktorých trh kryptomien nebol už zopár rokov.

Pre čitateľov sme vytvorili Discord komunitu, kde každý deň prispievame s hodnotným obsahom. Pridaj sa cez tento odkaz. Tie najaktuálnejšie novinky sleduj na našom Instagrame a Facebooku.

Čítajte ďalej: Aká je skutočná hodnota bitcoinu?

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
Zdroj: CryptopotatoTAGY: