Kryptomeny, ktoré by mohli v nasledujúcom mesiaci poraziť Bitcoin

Novinky Kryptomeny, ktoré by mohli v nasledujúcom mesiaci poraziť Bitcoin.
Kryptomeny, ktoré by mohli v nasledujúcom mesiaci poraziť Bitcoin. Zdroj: shutterstock.com/WitOlszewski
BitmarketsCatslap ICO mobil baner

V minulosti, keď sa kryptomeny ako Bitcoin rozdelili na dve, tak nám to prišlo ako niečo nevídané. Ako keď nám peniaze padajú priamo z neba. Dnes je to súčasťou každodenného diania kryptosveta a ide o tzv. airdropy a hardforky.

Bitcoin Cash ako fork Bitcoinu

Zoberieme do úvahy hardfork Bitcoinu, ktorý sa konal presne 1. augusta 2017. Hardfork znamená, že sa nová kryptomena oddelí od starej a dochádza ku kopírovaniu blockchainu. Developeri ho využili na fork Bitcoinu a následnej implementácií Bitcoin Cash. Ak ste v tom čase boli vlastníkom Bitcoinu na svojej adrese, tak ste dostali príslušnú hodnotu už spomínaného Bitcoin Cashu. Pre bližšiu predstavu, Bitcoin mal v tom čase hodnotu 2 750 USD a cena jeho forknutej kryptomeny, Bitcoin Cash, bola 200 USD.

Fenomén tzv. airdropov a hardforkov je v poslednej dobe v kryptokomunite veľmi populárny. S vidinou z toho vyťažiť a získať kryptomeny po splnení určitých podmienok, sa ľudia v období rozdeľovania kryptomien viac opierajú o altcoiny ako o samotný Bitcoin.

Thomas Lee a jeho 5 nadchádzajúcich forkov

Podľa biznismena a filantropa Thomasa Leeho sa pozornosť v kryptosvete upriamuje hlavne na kryptomeny s nadchádzajúcim forkom. Obzvlášť Lee upozorňuje investorov, aby sa nezameriavali na malé kryptomeny. Radí aby zostávali pri veľkých a známych hráčoch. Lee sa taktiež vyjadril, že kryptomeny s blížiacim sa forkom predstihli Bitcoin o 4,8% od posledného vrcholu altcoinov. To znamená, že sa im vďaka forkom v bear markete darilo lepšie ako Bitcoinu. V nasledujúcich 90 dňoch očakávame 5 významných forkov/airdropov, ktoré, ako Lee tvrdí, pritiahnu veľkú pozornosť.

Nasledujúci list forkov/airdropov práve Lee vyzdvihol:
1. Bitcoin Private fork z ZClassic/Bitcoin (28.02.2018)
2. Monero V fork z Monero (14.03.2018)
3. Callisto fork z Ethereum Classic (05.03.2018)
4. Ontology airdrop z Neo (01.03.2018)
5. Enveripedia IQ Tokens airdrop z EOS

OmiseGO a eBTC ako úspešné airdropy

V minulosti OmiseGO rozdávalo držiteľom Etherea určité tokeny OMG (cena OMG v čase písania článku je 17,38 USD). Taktiež eBTC rozdalo 2 500 eBTC tokenov na základe registrácie a poskytnutia adresy, kam boli tokeny poslané. V prvý deň, keď bol eBtc implementovaný na burzu, mal hodnotu 0,80 USD za 1 token. To znamená, že airdrop činil viac ako 2 000 USD.

Záver

Zisk kryptomien takýmto spôsobom je určite zaujímavý a veľmi atraktívny, čo sa nám už v minulosti potvrdilo. Na druhej strane niektoré airdropy a forky však nie sú až tak úspešné, preto by sme mali investovať len do relevantných kryptomien a robiť si vlastný prieskum. Podľa Leeho forky/airdropy nie sú až tak jednoduché a môžu byť až riskantné, pretože nie všetky burzy ich akceptujú.

Ak by ste sa chceli dozvedieť viac o forkoch/airdropoch, sledujte náš kryptoportál, alebo sa inšpirujte stránkou airdropalert.com, kde nájdete všetky nadchádzajúce udalosti.

Nenechajte si ujsť naše kryptospravodajstvo a prihláste sa na odber notifikácií. Inštrukcie získate po kliknutí na zvonček vľavo dole. Tiež nás sledujte na našej facebookovej stránke.

Kvakomat PC bannerFreedum fighter mobil
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.