Kryptomenové portfólio Donalda Trumpa prekonalo magickú hranicu

  • Kryptomenové portfólio Donalda Trumpa prekonalo hranicu 5,8 milióna dolárov
  • Zisky inkasuje exprezident predovšetkým z tokenu TRUMP
  • Donald Trump vydal už 3 kolekcie NFT
Novinky Donald Trump a kryptomenové portfólio
Donald Trump a kryptomenové portfólio. Zdroj: shutterstock.com/Christopher Halloran/Chinnapong
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Bývalý prezident USA Donald Trump v minulosti veľkú priazeň voči kryptomenám neprejavoval. Nedávno ale svoj postoj zmenil a vyjadril, že akceptuje Bitcoin. Kvôli neistému vzťahu Donalda Trumpa ku kryptomenám nie každý vie, že aj on má svoje portfólio digitálnych mien, uvádza správa News Bitcoin.

Portfólio Donalda Trump prekonalo 5 miliónov dolárov

Na základe údajov Arkham môžeme vidieť, že portfólio kryptomien Donalda Trumpa prekonalo magickú hranicu 5 miliónov dolárov, pričom dosahuje v čase písania 5,8 milióna. Najväčšiu časť portfólia tvorí token TRUMP v celkovom počte 579 281 v hodnote 3,25 milióna dolárov. Práve tokeny TRUMP vývojári kryptomenového projektu darovali exprezidentovi. Nasleduje WETH v hodnote 1,19 milióna dolárov a ETH v hodnote 1,09 milióna dolárov. Posledná kryptomena vo väčšom objeme 285 000 dolárov je v tokene BABYTRUMP.

Donald Trump: kryptomenové portfólio

Donald Trump: kryptomenové portfólio. Zdroj: Arkham

Napriek počiatočnej averzii voči kryptomenám sa Trump pustil do zbierok NFT. Na trh uviedol zatiaľ 3 kolekcie NFT, pričom najnovšia s názvom Mugshot bola predstavená len začiatkom decembra. Už skôr sme informovali, že prvá kolekcia NFT bola uvedená v decembri 2022 a išlo o témy jeho života a kariéry. Druhá zbierka NFT kariet bola spustená v apríli 2023.

95%

Bitcoin vyrástol za posledný rok o 150 %.

Začni aj ty zarábať na raste.

Sponzorovaný obsah

Donald Trump profituje z darovaných tokenov TRUMP

Vďaka NFT Trump inkasoval značné množstvo ETH, ktoré majú dnes hodnotu vyše 1,1 milióna dolárov. Avšak najvyššie zisky dosiahol vďaka darovaným tokenom TRUMP. Ich cena totiž stúpla o neuveriteľných 44 309 % oproti cene z októbra 2023. Trump je na základe najnovších údajov 15. najväčším držiteľom spomedzi vyše 8 200 peňaženiek.

Nedávno dokonca Trump predstavil nečakaný produkt. Uviedol totiž Tenisky Trump Sneaker, ktoré prichádzajú v jasno zlatej farbe, ktorá pri Trumpovi hádam nikoho neprekvapí. Nenechajte sa ale pomýliť, pretože ide o skutočný fyzický produkt a nie NFT kolekciu. Vo svete kryptomien si totiž viete zaobstarať aj NFT tenisky.

Nie je jasné, či exprezident bude predávať svoje tokeny a realizovať zisky. Trumpova rodina dokonca zvažovala podniknúť právne kroky proti kryptomene s názvom Trumpcoin, pričom obvinenie sa malo týkať zneužitia priezviska bez povolenia.

Mohlo by ťa zaujímať: Donald Trump vydal vlastnú sériu tenisiek. Ich cena vás prekvapí

Autor:
Marek Jendrál
Marek Jendrál

Vyštudoval financie, bankovníctvo a investovanie. O kryptomeny sa zaujíma od roku 2015. V článkoch sa špecializuje na technickú analýzu a sieťové dáta z blockchainu.