Kryptomenová bublina praskne
Kryptomenová bublina praskne. Zdroj: Shutterstock.com/JB illustration14

Investor Jim Chanos sa predstavil v podcaste agentúry Bloomberg s názvom „Odd Lots“, kde sa kriticky vyjadril na adresu kryptomien. Podľa Chanosa ide o identickú situáciu ako v prípade bubliny „dot-com“. Okrem iného vyjadril obavy aj pred možným prepadom indexu S&P 500, kde očakáva pokles až o 55 %.

Špekulatívne záležitosti na trhu kryptomien sa vytrácajú jedna po druhej. Postupne budú všetky časti tohto odvetvia zlikvidované. Stačí sa pozrieť na to, ako sa využiteľnosť týchto aktív neustále mení. Najprv to mali byť alternatívne meny, potom úložisko hodnoty a neskôr zabezpečenie proti inflácii. Nakoniec je to však len špekulatívna trieda aktív, ktorej hlavným cieľom je vytiahnuť z nič netušiacich investorov čo najviac peňazí,“ uviedol Chanos.

Kryptomeny mu vo veľa aspektoch pripomínajú éru „dot-com“, ktorá nakoniec skončila prasknutím bubliny.

Prečítaj si tiež: Táto známa kryptomena má vysoký potenciál rastu

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Ako vníma štandardné trhy?

Chanos považuje súčasnú ekonomickú situáciu za najhoršiu v modernej histórii. Väčšina trhov však už dosiahla svoje dno, aj keď je veľmi riskantné vsádzať na nový rast. Osobne očakáva, že sa index S&P 500 môže masívne prepadnúť až o 55 % zo súčasnej ceny, ktorá sa pohybuje na úrovni 4 000 dolárov.

Akciové trhy môžu taktiež prežiť ďalší masívnejší pokles na trhu. Ako príklad uviedol spoločnosť Tesla.

Nemyslím si, že je tento stav udržateľný. Investori stále očakávajú 40 % až 50 % rast v nasledujúcom desaťročí, čo v podstate znamená, že by Tesla predstavovala začiatkom roka 2030 celý automobilový priemysel,“ dodal na záver Chanos.

Čítaj tiež: Graf na dnes: Polygon by nemal uniknúť pozornosti investorov