Kryptomena VGX narástla o vyše 400 %. Oplatí sa projekt sledovať?
Kryptomena VGX narástla o vyše 400 %. Oplatí sa projekt sledovať? Zdroj: shutterstock.com/karnoff

Kryptomena Voyager Token v posledných týždňoch zažila parabolický rast, a to aj napriek klesajúcemu trendu na trhoch. Token VGX narástol od júla o vyše 400 % a v rebríčku kryptomien na burze Binance patril medzi projekty, do ktorých obchodníci investovali vo veľkom rozsahu. Aké sú dôvody tohto rastu a o aký typ projektu ide?

Voyager Token (VGX)

VGX je token maklérskej spoločnosti Voyager, ktorá vznikla v roku 2018. V roku 2019 bola spustená mobilná aplikácia, ktorá v súčasnosti umožňuje investorom obchodovať s vyše 55 kryptomenovými aktívami, ako upozorňuje portál Coinmarketcap. Spoločnosť sa špecializuje na poskytovanie prístupu ku kryptomenám ako retailovým, tak aj inštitucionálnym investorom. Keďže ide o maklérsku firmu, spolupracuje s viacerými burzami.

Natívnym tokenom firmy je token VGX. Ten môžu investori nakupovať a používať v rámci rastúceho ekosystému Voyager. VGX slúži na odmeňovanie klientov služieb spoločnosti a pokiaľ ho investori dlhodobo držia, slúži aj ako cashback pri platbách (viac informácií o cashbacku spoločnosti nájdete v tomto odkaze). Príťažlivým benefitom spoločnosti sú transakcie bez poplatkov, ktoré sa vzťahujú na nákupy aj predaje kryptomien.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Čítaj ďalej: TOP 4 kryptomeny s nízkou kapitalizáciou, ktoré v posledných dňoch investori nakupovali

Voyager debetná karta
Voyager debetná karta. Zdroj: investvoyager

Spoločnosť ponúka aj službu debetnej kryptomenovej karty, ktorá jej držiteľom umožňuje dostávať cashback až do výšky 9 %. Existuje niekoľko druhov kariet podľa programu, ktorý si používateľ vyberie. Výhodou sú nulové poplatky a okamžitý prevod stablecoinu USDC na fiat, ktorý sa použije pri platení.

Rast VGX

Token VGX dosiahol svoje maximum v roku 2021 na hodnote takmer 6 dolárov (5,8 dolára). V súčasnosti sa obchoduje za 0,566 dolára. Od svojho minima na 0,14 dolára narástla kryptomena od júla o 424 %. Za nedávnym rastom stojí rozšírenie ponuky kryptomien spoločnosti a nová aktualizácia, ktorá vystrelila token parabolicky hore.

Graf: VGX/USDT. 4H
Graf: VGX/USDT. 4H. Zdroj: Tradingview

Keďže je VGX na trhu len krátko a stále pracuje na rozširovaní svojich služieb a rozsahu ponúkaných kryptomien, ide o projekt, ktorý má potenciál počas lepších podmienok na trhu cenovo vyrásť. Veľkým pozitívom je diverzifikácia rizika vďaka prepojeniu na viacero búrz, čo poskytuje investorom väčšiu mieru istoty a nižšiu mieru rizika. Príťažlivé obchodné podmienky vytvárajú aj nulové poplatky a vlastné debetné karty s možnosťou cashbacku.

Čítaj ďalej: 5 kvalitných kryptomien, ktoré sa Binance chystá zaradiť do svojej ponuky

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance