[KRÁTKA SPRÁVA] Bitcoin testuje kľúčovú rezistenciu 12 500 $ – Čo môžeme očakávať?

Novinky Bitcoin by mohol začať rásť
Bitcoin by mohol začať rásť. Zdroj: shutterstock.com/Jin Odin
BITmarkets BITmarkets

Bitcoin začal v pondelok relatívne rýchlo rásť. Najprv ráno poskočil z 11 300 $ na 11 700 $ a neskôr večer pridal ešte jednu menšiu pumpičku. Momentálne (krátko po polnoci) sa na burze Bitstamp obchoduje za 12 400 $ a testuje kľúčovú rezistenciu.

Táto rezistencia nám bráni v ďalšom postupe smerom hore. Hladina 12 500 $ počas hypu v roku 2017-18 slúžila ako veľmi silný support a vydržala nárazy s vysokými volume. Bohužiaľ, nakoniec povolila. Stačil jeden prieraz a Bitcoin sa už nevrátil späť. Bitcoin sa za 12 500 $ obchodoval naposledy v polovici januára 2018.

Naučte sa obchodovať – Pozrite si najnovšiu časť Denníka začínajúceho tradera

Samozrejme, už aj v roku 2019 sa nám podarilo poškádliť túto kľúčovú hladinu. Pred dvoma týždňami sme ju dokonca prekonali a Bitcoin následne dosiahol tohtoročné high 14000 $. Veľmi rýchlo sa však stiahol späť.

1h BTC/USD - Bitstamp

1h BTC/USD – Bitstamp

Dnes sledujeme druhý pokus o prekonanie tejto rezistencie. Kto vie, či sa to nakoniec podarí. Ráno už možno budeme oslavovať. Aktuálne ceny kryptomien môžete sledovať na našom webe KMcap.eu

Nakoniec ešte pridávam dnešné video od Jakuba Kraľovanského, ktoré ponúka skvelý prehľad trhu a možných scenárov ďalšieho vývoja hodnoty BTC. AK sa vám páči, viac takéhoto obsahu nájdete na našom obchodnom webe Trading11.com, kde denne prispieva šesť profesionálnych obchodníkov!