Konsolidácia trhu – zatiaľ čo BTC posilňuje, väčšina altcoinov ďalej padá

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Vývoj na trhu za posledný týždeň vyzerá na prvý pohľad optimisticky. Bitcoin pokoril hranicu 7 000 USD a ďalej viac menej stúpa. Na druhý pohľad je ale niečo inak než predtým. Namiesto klasického zelenajúceho sa poľa vidíme, že tentoraz Bitcoin väčšinu ostatných altcoinov nevytiahol so sebou (i keď výnimky sa pochopiteľne taktiež nájdu). 

Konsolidácia trhu?

Pokiaľ sa pozrieme na mesačný vývoj cien, je už vidieť, že väčšina altcoinov je v strate a niektoré z nich dokonca v dvojcifernej. Keď to porovnáme s predchádzajúcimi nárastmi je tu veľký rozdiel. Preto je na čase pýtať sa či už dochádza ku konsolidácii trhu, alebo či by mohol pre tento vývoj byť ešte nejaký iný dôvod.

Napríklad spoluzakladateľ Etherea, Charles Hoskinson, predpovedal podobný vývoj už na začiatku tohto roku. Vtedy sa vyjadril behom interview pre CNBC, že na trhu je už príliš krypto projektov. Uviedol, že preto musí dôjsť k situácii, kedy niektoré z nich nebudú schopné prekonať problémy a skončia.

Písali sme taktiež: 5 najväčších kryptopodvodov

Investorom došla trpezlivosť

Ďalší možný dôvod je ten, že investorom proste došla trpezlivosť s vývojom trhu a rozhodli sa presunúť fondy do pôvodnej kryptomeny – do Bitcoinu. S tým súvisí i fakt, že vzhľadom k stále rozšírenejším podvodným ICO a ďalším podvodom v zatiaľ stále nedostatočne regulovanom svete kryptomien sa možno noví investori rozhodli investovať radšej do overeného BTC, než aby skúšali svoje šťastie s niektorou z menej známych kryptomien.

Zvyšovanie dominancie BTC

Bitcoin má momentálne viac než 45 % percent celkového kapitálu v kryptomenách. To je najviac od apríla tohto roku, čo by taktiež nahrávalo druhej uvedenej možnosti.

Záver

Nové rally Bitcoinu v posledných týždňoch a neschopnosť ostatných altcoinov sa k nemu pridať je jasným signálom, že sa mení rozloženie síl na trhu. Zatiaľ čo menší investori sa spálili investíciami do rôznych altcoinov, začali na trh vstupovať inštitucionálni investori, ktorí si počkali, až Bitcoin klesne. Nemajú však najmenší dôvod investovať do altcoinov a to napriek skutočnosti, že niektoré altcoiny sa momentálne obchodujú aj za 5 x nižšiu cenu.

A ako ste na tom vy? Súhlasíte s týmto výkladom? Čo vaše investície, stihli ste kúpiť v dobe poklesu BTC?

Preložené z originálu, ktorý pre českú verziu kryptomagazínu napísala Denisa.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Zdroj: Bitcoin.com

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.