john mcaffee bitcoin predikcia 1 milion dolarov

Zatiaľ čo sa Bitcoin snaží prekonať rezistenciu na hladine 8 400 $, známy popularizátor kryptomien John McAffee neochvejne verí v žiarivý rok 2020, kedy by sme podľa neho mali vystúpať na neuveriteľný jeden milión dolárov. Túto cenu predikoval ešte v lete 2017, kedy zároveň dodal, že ak mu predikcia nevyjde, v priamom prenose zje svoj vlastný penis.

No, to je John McAffee. Bláznivý milionár na úteku pred zákonom.

Vo svojom interview pre Forbes na konci septembra potvrdil svoju predikciu a pridal aj dôvod, prečo si je taký istý. Hlavným hnacím motorom zvyšujúcej sa ceny Bitcoinu má byť malý počet coinov.

„Iba 21 miliónov Bitcoinov, čo je maximálny počet! Z toho 3 milióny ešte len budú vyťažené, 7 miliónov bolo navždy stratených a ak je Satoshi Nakamoto mŕtvy, tak k tomu pridajte ďalších pár miliónov.“

Nie sme si istí, odkiaľ McAffee berie tieto štatistiky. Podľa našich informácií sa stratili tri, maximálne štyri milióny BTC a to zahŕňa aj Satoshiho bohatstvo. Viac info o štúdii nájdete tu.

Bitcoin zatiaľ na milión nevyzerá

Pred rokom možno ešte McAffeeho predikcia vyzerala polo-reálne, no dnes je to už čisté bláznovstvo. Aby Bitcoin skutočne dosiahol sľubovaný milión, musela by sa jeho hodnota zvýšiť o viac než 12 000 %. Na porovnanie, počas veľkého hypu v roku 2017 to bolo necelých 2 000 %. Iste, Bitcoin má obrovský potenciál a jedného dňa možno pokorí aj ten milión, no to môže trvať aj niekoľko dekád. Rok 2050 znie celkom nádejne.

Čo ďalej? Pozrite si najnovšiu analýzu na BitLinku!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance