Irán chce spustiť vlastnú kryptomenu

0

Irán, Teherán: Iránske orgány oznámili zámer spustiť vlastnú digitálnu menu, ktorá by mohla pomôcť znížiť zraniteľnosť Iránu voči vplyvu sankcií vedených USA.

Projekt povedie banka

Iránsky minister informácií a komunikačných technológií uviedol, že projekt bude vedený Iránskou poštovou bankou a dodal, že banka sa pripravuje na vyhlásenie verejnej súťaže na vývoj platformy. Okrem toho boli všetci Iránski technickí odborníci vyzvaní, aby sa zúčastnili na nadchádzajúcom tendri. Iránska poštová banka sa podľa miestnych médií zameriava na elektronické bankovníctvo a vývoj infraštruktúry elektronického bankovníctva v krajine.

Irán a sankcie

Odstránenie hospodárskych sankcií voči Iránu v roku 2016 viedlo k určitému otvoreniu obchodných aktivít krajiny so svetom. Irán sa však ešte plne nezbavil ťarchy sankcií, pretože niektoré obmedzenia – konkrétne tie, ktoré sa týkajú bankových transakcií s touto Islamskou republikou – stále trvajú.

Globálne banky a finančné inštitúcie tiež nezabezpečujú spracovanie transakcií súvisiacich s Iránom z obavy, že sa dostanú do konfliktu s primárnymi sankciami USA, ktoré zakazujú služby pre Irán založené na dolároch.

Nádej na zmenu

Úspech kryptomien v posledných mesiacoch však otvoril v Teheráne diskusiu o používaní digitálnych mien, vďaka ktorým by sa Irán mohol vyhnúť dopadu sankcií. Irán by sa tak po Venezuele stal ďalšou krajinou vkladajúcou nádej na oživenie svojej ekonomiky práve do kryptomien.

Aká bude nová Iránska kryptomena, jej vývoj a podoba, budeme ďalej monitorovať, takže sledujte novinky z kryptosveta a navštívte náš Facebook. Neváhajte sa tiež prihlásiť na odber notifikácií. Inštrukcie získate po kliknutí na zvonček vľavo dole.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre