Kryptotechnológie čoraz viac ovplyvňujú nielen svoj ekosystém, ale aj ostatné oblasti nášho, najmä ekonomického sveta. Počiatočná ponuka mincí – ICO (Initial Coin Offering) – je jednou z tých, ktoré viac a viac menia spôsob, akým začínajúce spoločnosti získavajú peniaze, väčšiu a väčšiu likviditu pre investorov a dodatočné investície. V tomto článku vám ukážeme aký profit ICO prináša.

Získajte profesionálne analýzy a exkluzívny pohľad na kryptomeny na trading11.com

ICO má oveľa väčšie výnosy ako IPO

Hugo Benedetti a Leonard Kostovetsky z Boston College Carroll School of Management uverejnili 20.5.2018 výsledky analýzy, v ktorej sa zamerali na výnosy investícií do ICO. Analýza celkom jednoznačne dokázala, že výnosy z ICO sú oveľa vyššie, ako z doteraz populárnych ponúk akcií IPO (Initial Public Offering).

Analyzovali súbor údajov z viac ako 4000 realizovaných i plánovaných ICO. Zásadným zistením je to, že tokeny sa v procese ICO predávajú s výraznou zľavou voči trhovej cene (po zalistovaní na burze).

Rozloženie ICO vo svete ukazuje obrázok nižšie.

Výnosy sa zvyšujú s časom

Ďalším zaujímavým výstupom analýzy je to, ako priemerné hrubé výnosy stúpajú podľa toho, ako dlho investor drží tokeny od zalistovania na burze.

  • Prvý deň od zalistovania je hrubý výnos 16%
  • V horizonte jedného týždňa je to 33,2%
  • Za 30 dní je to už 67,1%
  • Za 180 dní je to 152,8% až 242,5%, (Ovplyvňuje to hlavne volatilita trhu.)

Vyššie uvedené hrubé výnosy výskumníci očistili od negatívnych vplyvov. V prípadoch, keď emitenti nedokázali udržať svoje tokeny na burze 60 dní, započítavali do nich negatívne výnosy vo výške -100%. Napriek tomu zistili, že reprezentatívny investor aj v takýchto prípadoch takmer zdvojnásobil svoju investíciu. 

Graf nižšie ilustruje porovnanie návratnosti po zalistovaní na burze.

Priemerný profit je 82%

Celkovo táto správa ukázala, že Initial Coin Offering naďalej vytvára abnormálne pozitívny priemerný profit. Vedci skonštatovali, že:

 “Zatiaľ čo naše výsledky by mohli naznačovať bubliny, tie sú tiež v súlade s vysokou kompenzáciou rizika investovania do neoverených platforiem, ešte pred príjmom prostredníctvom neregulovaných ponúk. Náš dokument naznačuje, že podvody, hoci početné, nie sú až také dôležité, pretože investori sú dostatočne chytrí na to, aby ich zistili.” 

Napokon po zohľadnení všetkých aspektov analýza ukázala, že priemerný profit z ICO investícií dosahuje 82 percent. 

Môže vás zaujpmať: Kvantový blockchain ako finálne riešenie

Záver

Napriek rôznym zákazom, ako napr. v Číne, ICO si razí cestu vpred. A dnes sa dá povedať, že je mocným prostriedkom na vytváranie podpory pre vznikajúce projekty. Dôkazom je aj to, že Južná Kórea zverejnila, že zruší zákaz domácich ICO, ktorý bol zavedený v septembri 2017.

Naše najnovšie video. Budeme radi, ak sa prihlásite na odber videí na našom YouTube kanáli.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri. 

Zdroje:
https://cointelegraph.com
https://papers.ssrn.com

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre