BTC

Spoločnosť CoinShares publikovala prieskum trhu s kryptomenami, v ktorom zaznamenala historický najväčší odliv peňazí z Bitcoinových investičných produktov určených pre inštitucionálnych investorov. Stalo sa tak krátko po tom, čo Elon Musk na twitteri skritizoval Bitcoin a Tesla prestala prijímať platby v BTC. Inými slovami, Elon zapískal a veľkí investori predávajú svoje kryptomeny.

Bitcoin v roku 2021
Bitcoin v roku 2021

Historicky najväčší odliv kapitálu z Bitcoinu

Celkovo z krypto investičných produktov odišlo 98 miliónov dolárov, čo je cca 0,2% celkového kapitálu.

“Ide o relatívne malú sumu, no zároveň je to najväčší odliv peňazí z Bitcoinu v histórii.”

– poznamenala vo svojom prieskume spoločnosť CoinShares

Prečítajte si najnovšie SPRÁVY – Dusno na trhu s kryptomenami, Ethereum padá po veľkom raste a Tesla opúšťa Bitcoin

Inštitúcie presúvajú peniaze do altcoinov

Muskov tweet bol čerešnička na torte. Posledná kvapka do ohňa. Bitcoin už viac než tri mesiace stagnoval a nebolo jasné, ktorým smerom sa vydá. Zdá sa, že teraz je to už jasné a minimálne v lete bude skôr klesať.

To však ešte neznamená, že so sebou strhne aj ostatné kryptomeny. V posledných týždňoch sme mnohokrát poznamenali, že silná korelácia medzi Bitcoinom a Ethereom sa začína lámať. Druhá najväčšia kryptomena často stúpala aj v dobe, keď Bitcoin stagnoval, či dokonca klesal.

Preto niet divu, že inštitucionálni investori predávajú Bitcoin a nakupujú Ethereum. Minulý týždeň doň investovali 27 miliónov dolárov. Ďalších 21 miliónov išlo do ostatných kryptomien.

Ethereum v roku 2021
Ethereum v roku 2021

Chcete nakupovať Ethereum a ďalšie kryptomeny a zviezť sa na vlne inštitucionálnych nákupov? Široký výber coinov a možnosť obchodovania s minimálnymi poplatkami nájdete na burze Binance. Vytvorte si účet cez >>>tento odkaz<<< a poplatky vám budú doživotne znížené o ďalších 5%.

Stane sa z Etherea nový líder trhu s kryptomenami?

Ethereum za posledný mesiac zaznamenalo rast o 100%, čím prekonalo všetky očakávania. Hodnota aktuálneho historického maxima sa nachádza tesne pod hladinou 4500 USD. Ethereum v nasledujúcich mesiacoch čaká niekoľko vylepšení, ktoré významne zrýchlia celú sieť a vyriešia problém s obrovskými poplatkami za transakcie.

To pomôže DeFi ekosystému, v ktorom sú momentálne uzamknuté kryptomeny (hlavne Ethereum a stablecoiny) v hodnote 80 miliárd dolárov. DeFi je najrýchlejšie rastúca časť trhu s kryptomenami a väčšina projektov funguje práve na Ethereu.

Ethereum je aktuálne kryptomena s najsilnejšími fundamentami. Bitcoin sa často prirovnáva k digitálnemu zlatu. Ethereum je v tom prípade niečo, ako IBM. Snaha o inovácie a plné využitie potenciálu decentralizácie a blockchainových technológií z Etherea môže urobiť nového lídra trhu s kryptomenami.

Myslíte si, že Ethereum raz prekoná Bitcoin v kapitalizácii?

View Results

Loading ... Loading ...

Zistite o BTC/ETH flippeningu, jeho dôvodoch a možných dôsledkoch viac:

FLIPPENING – Bitcoin padá dole a Ethereum dominuje celý trh! Stane sa z neho líder kryptomien?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance