Inflácia pomaly likviduje ekonomiku USA! Bitcoin získava publicitu zdarma.

0

Ekonomická situácia USA nie je práve ideálna. Svedčí o tom aj najnovšia správa o indexe spotrebiteľských cien, ktorá odhalila, že priemerný zárobok pracovníkov v USA je najnižší v 21. storočí. Samozrejme tento fakt zvyšuje publicitu kryptomien a najmä Bitcoinu.

Inflácia dosahuje úroveň z roku 2008

To čo môže Bitcoinu do budúcnosti najviac pomôcť je samotná inflácia. Keďže kryptomeny majú deflačný charakter, umožňujú ľuďom praktizovať sporenie bez akýchkoľvek obáv ohľadom inflácie.

Či už to bol nástup nového prezidenta USA Bidena, alebo začiatok pandémie COVID-19, jedna vec je istá. Tieto dva faktory výrazne urýchlili tlač nových a nekrytých bankoviek. Dôsledky tejto politiky sú znepokojivé.

V máji vzrástol americký index spotrebiteľských cien o 0,6%. To predstavuje o 5% vyššiu hodnotu ako v máji minulého roka. Inflácia je aktuálne najvyššia od roku 2008.

„Májová správa o spotrebiteľských cenách ukazuje, že kategórie citlivé na opätovné otvorenie trhu dominujú cenovým tlakom už druhý mesiac po sebe,“ uviedli analytici agentúry Bloomberg.

Index spotrebiteľských cien v USA. Zdroj: BLS
Index spotrebiteľských cien v USA. Zdroj: BLS

Fanúšikovia Bitcoinu bijú na poplach proti inflácií

„Spojené štáty práve dosiahli 13 – ročné maximum miery inflácie. Toto zrejme nikto nečakal. Pre ľudí s priemernou inteligenciou to musí byť absolútne logické vzhľadom na masívny nárast tlače bankoviek po pandémií COVID-19,“ poznamenal Dan Held, vedúci rastu krypto burzy Kraken.

Held ďalej skonštatoval, že zárobky obyčajných ľudí nedokázali reagovať na žiadne zmeny, takže v podstate ľudia zarábali v priemere na hodinu najmenej za doterajšie roky v 21. storočí.

„Mzdy nedokázali držať krok s infláciou, takže boli pracovníci ochudobnení.“

Index spotrebiteľských cien neodhaľuje skutočnú infláciu

Údaje o cenách môžu byť zavádzajúce nakoľko do štatistiky nie je zahrnutých množstvo aktív. Jednoduchým príkladom môžu byť služby a produkty, ktoré ľuďom dodávajú istotu. Teda napríklad nehnuteľnosti alebo poplatky na vysokých školách.

Generálny riaditeľ spoločnosti MicroStrategy Michal SaylorSaifedean Ammous, autor knihy The Bitcoin Standard, vyjadrili obzvlášť veľké znepokojenie.

„Index spotrebiteľských cien je zavádzajúcou mierou inflácie. Volatilita je zavádzajúcou mierou rizika. Prvá nás odvádza od problému, zatiaľ čo tá druhá nás odvádza od riešenia.“

ANALÝZA – Bitcoin (BTC) pod masívnym náporom shortárov

Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.