Index strachu a chamtivosti ukazuje nákupný potenciál
Index strachu a chamtivosti ukazuje nákupný potenciál. Zdroj: Shutterstock, FauxJewels

Binance

Populárny kryptomenový index strachu a chamtivosti sa prvýkrát po 4 mesiacoch dostal na pozície, ktoré zodpovedajú chamtivosti. Čo to znamená?

Index strachu a chamtivosti

Naposledy, keď sa tento populárny index dostal na hodnoty chamtivosti, Bitcoin vystrelil na nové historické maximum 69 000 USD. Aktuálne sme svedkami veľkého rastu celého trhu s kryptomenami. Celková trhová kapitalizácia sa za posledných 24 hodín zvýšila o 5,4 % na približne 2,26 bilióna USD. Pre Bitcoin je aktuálne extrémne dôležité, aby dosiahol a následne udržal cenu 48 000 USD. V tomto prípade je možný nárast až na nové ATH.

BTC/BUSD
BTC/BUSD 30m TF. Zdroj: TradingView

Index strachu a chamtivosti sa prvýkrát od 16. novembra 2021 dostal do zóny chamtivosti. Tento indikátor v podstate na dennej báze analyzuje emócie a náladu na trhu z rôznych zdrojov. Následne tieto výsledky zlúči do jednej hodnoty.

Index strachu a chamtivosti
Index strachu a chamtivosti. Zdroj: Alternative.me

V čase písania tohto článku index ukazoval hodnotu 55. Za posledný mesiac sa však tento ukazovateľ posunul z hodnoty 26, ktorá zodpovedá extrémnemu strachu.

Bitcoin bol mŕtvy už viac ako 400-krát

Veľmi zaujímavo pôsobí aj zoznamBitcoin Obituaries“, ktorý vytvoril portál 99Bitcoins.com ešte v roku 2010. Ide v podstate o zoznam tzv. „nekrológov“, čiže ľudí, ktorí sú autormi rôznych vyhlásení o tom, aký je Bitcoin bezcenný, alebo že padne až na úplne dno a podobne. Na to, aby ste mohli byť kvalifikovaný ako nekrológ, musíte mať značnú sledovanosť alebo vyšší počet sledovateľov.

Graf "Bitcoin Obituaries"
Graf “Bitcoin Obituaries”. Zdroj: 99bitcoins.com

V tomto roku bolo zatiaľ zaznamenaných len 6 nekrológov. Posledný krát Bitcoin zomrel“ 17. februára 2022, keď sa jeho cena pohybovala na úrovni 40 538 USD. Vtedy legendárny investor Charlie Munger, ktorý je zároveň pravou rukou Warrena Buffetta, povedal:

„Som hrdý na to, že som sa Bitcoinu vyhol. Je ako nejaká pohlavná choroba. Prial by som si, aby bol okamžite zakázaný.“

Podľa portálu 99Bitcoins.com bol Bitcoin od roku 2010 vyhlásený za mŕtveho už viac ako 400-krát.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre