čiary

Ďalšou dôležitou pomôckou obchodníka sú trend lines (trendovej čiary). Nejde o nič komplikované a ich využitie má nezastupiteľné miesto u drvivej väčšiny profesionálnych obchodníkov, ktorí pracujú s technickou analýzou.

Čo sú trend lines (trendové čiary)?

Odborná poučka hovorí, že trendová čiara je priamka spájajúca minimálne dva a viacero cenových levelov smerujúcich do budúcnosti, ktorá slúži ako support alebo rezistencia. Pomáha teda určovať trend (uptrend line – býčí trh alebo downtrend line – medvedí trh) a stanoviť si obchodný plán.

3 body, ktorými sa pri trend lines riadiť

Veľmi jednoduché poučky, ktoré vám však môžu zachrániť nemalé peniaze.

  1. Čím vyšší časový rámec, tým je trend line spoľahlivejšia.

2. Čím viac dotykov s trendovou čiarou, tým lepšie (minimálne na 3).

3. Pozor na psychiku – nikdy „netlačte“ trend line niekde, kde si ŽELÁTE aby bola (objektivita je kľúč). Vždy sa riaďte len tým, čo skutočne na grafe vidíte.

Ako správne kresliť trendové čiary?

Kreslia sa trend lines tak, aby sa dotýkali sviečok alebo ich knôtov? Bohužiaľ, jediná správna odpoveď na túto otázku neexistuje a každý si tieto čiary kreslí trošku inak. Jedným z variantov je zakresliť trend lines (ako aj support a rezistenciu) tak, aby mali čo najviac dotykov a aby to dávalo zmysel hlavne vám! Podľa vašich skúseností, vopred pripraveného obchodného plánu a reakcie ceny na týchto čiarach potom môžete vstupovať do obchodu.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance