ICO Jupiter Chain (JUPT) – Deloitte stavil na blockchain Jupiter

0
Jupiter, ICO Jupiter Chain (JUPT) – Deloitte stavil na blockchain Jupiter

Dáta sú novou ropou. Toto úslovie budete počuť čím ďalej, tým častejšie. Momentálne používateľ nedisponuje takmer žiadnymi dátami, ktoré by boli jeho. Všetky dáta patria korporáciám a držia ich vo svojich dátových silách. To chce zmeniť Jupiter Chain v spojení so spoločnosťou Deloitte.

Dáta na rôzne spôsoby

Jupiter Chain je v podstate neznámym projektom a na výslnie ho priviedla správa o kooperácii so spoločnosťou Deloitte. Tá patrí do veľkej štvorky audítorských spoločností. Cieľom projektu je vytvorenie dátových peňaženiek tak, aby boli prijateľné rôznorodými legislatívami.

Jupiter Chain bude mať dve hlavné časti. Jednou sú blockchainy, ktoré budú verejné aj neverejné. Tím túto voľbu architektúry obhajuje tým, že neverejné blockchainy sú potrebné kvôli rozdielnym legislatívam rôznych štátov. Všetko bude spojené s verejným a hlavným blockchainom.

Cieľom je tak vytvoriť komplexný priestor pre prácu s dátami. V rámci projektu budú existovať dva hlavné typy dátových peňaženiek. Na jednej strane to budú identifikačné dátové peňaženky. Tie majú za úlohu držať špecifické dáta o identite používateľa. Môžete si to predstaviť ako svoj digitálny občiansky preukaz. Používateľ tak bude mať možnosť odhaliť svoju identitu napríklad pri žiadosti o pôžičku, hypotéku alebo pri kontakte s úradmi.

Druhým typom peňaženiek potom budú klasické dátové peňaženky. Tie by malo byť možné integrovať do veľkých služieb typu Facebooku, kde je používateľ majiteľom svojich vlastných dát a korporácia mu platí za to, že jej tieto dáta poskytuje. To je nesmierne dôležitý krok, vzhľadom na bezpečnosť dát (je čím ďalej, tým viac prípadov, kedy hackeri kradnú dáta používateľov). Zároveň to umožní používateľom získať peniaze, ktoré idú bežne do vrecka veľkým spoločnostiam, za to, že obchodujú s dátami používateľov.

Projekt je stále v skorej fáze vývoja a tak si na výsledok tejto práce budeme musieť ešte minimálne rok počkať. Vstup spoločnosti Deloitte do blockchain priestoru je ale úžasnou správou sám osebe.

Hlavné informácie

  • Dátová peňaženka (dáta na predaj aj identita)
  • Kombinácia verejných aj neverejných blockchainov
  • Spolupráca so spoločnosťou Deloitte
  • Obchod s dátami
  • Kontrola používateľov nad vlastnými dátami

Kompletnú analýzu ICO Jupiter Chain (JUPT) nájdete na Trading11. 

NAŠE NAJNOVŠIE VIDEO:

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Adam.

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of