HOT Pohli sa ukradnuté Bitcoiny z 2016 Bitfinex hacku! – Je to dôvod na obavy?

0

Veľkonočná akcia! VIP, Signály a Kurzy, všetko so zľavou 50%

  • Trading11 VIP – základné analýzy, týždenné streamy a postrehy zo sveta kryptomien
  • Trading11 Signály – Prístup do VIP, k tomu viac streamov, LIVE chat na discorde a hlavne signály na nákup a predaj (nie len) kryptomien

Jedna z najväčších kryptomenových zmenární – Bitfinex – v roku 2016 zaznamenala obrovský hack. Z jej peňaženky zmizlo 120 000 . V tom čase bola hodnota jedného Bitcoinu iba 600 $ a celý lup tak vtedy na trhu stál $72 miliónov. Od roku 2016 sa však veľa zmenilo. Pri súčasnej cene tejto kryptomeny by to bola celá miliarda dolárov! A ešte pár desatok miliónov navyše.

Hackeri však presunuli iba malé promile, zo svojho obrovského digitálneho bohatstva. Twitter účet Whale Alert hlási, že adresu, na ktorej spočívajú ukradnuté mince opustilo iba 28,39124 BTC, ktoré by mali na burze hodnotu 255 863 $.

Toto množstvo nie je dostatočné na to, aby nejak pohlo cenou samotnej kryptomeny, no na Twitteri sa okamžite spustila lavína panických komentárov. Jeden užívateľ dokonca napísal, že vymaže svoj účet, ak BTC nepadne pod 4000 $. Vzhľadom na históriu transakcií ukradnutých coinov sú však tieto obavy neopodstatnené.

Hackeri nejaké mince presúvali aj v minulosti. Naposledy v auguste 2019, kedy poslali ~30 BTC na neznámu adresu.

Prečítajte si našu analýzu: Koreluje Bitcoin s akciami? Málokedy, a preto ho miliardári nakupujú vo veľkom

Sú obavy na mieste?

Sú obavy na mieste? Predať ukradnuté kryptomeny je extrémne náročné. Bitcoin blockchain je totiž transparentný a je možné dohľadať v tom všetky pohyby. Ak by sa niekomu podarilo identifikovať aspoň jednu z adries, na ktorej boli alebo sú ukradnuté mince, môže to odhaliť aj samotných páchateľov.

Jedinou možnosťou pre hackerov je teda predávať na pochybných BTC zmenárňach na darknete. Preprať týmto spôsobom miliardu dolárov však bude prinajmenšom problematické, ak nie nemožné.

Prístup do našej VIP skupiny, k signálom a kurzom obchodovania teraz ponúkame so zľavou 50%, tak neváhajte a využite to. Akcia platí do konca veľkej noci!

>>>Získajte Trading11 signály, analýzy a kurzy<<<

Bitcoin Open Interest na CME dosiahol historické maximum – Kríza sa prehlbuje

Pokus o manipuláciu?

Taktiež je dosť možné, že Bitfinex hackeri sa týmto spôsobom pokúsili zmanipulovať trh a spôsobiť výraznejší pohyb ceny BTC. Veľa ľudí je teraz v strehu po tom, čo sa nedávno pohlo 40 BTC z prastarej adresy. Na pohyb coinov vyťažených ešte v prvom mesiaci existencie BTC spozorneli mnohí a po internete sa šíria konšpiračné teórie, že možno išlo o samotného Satoshi Nakamota.

Pri pohľade na cenu Bitcoinu sa však hackerom z Bitfinexu vyvolať paniku nepodarilo.

Viac o kauze “Satoshi Nakamoto presúva BTC” sa dočítate v tomto článku:

HOT – Satoshi Nakamoto presúva Bitcoiny? $400k v BTC sa nepohlo od roku 2009!

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre