Juhokórejský investičný fond chce od Goldman Sachs rady o kryptomenách

Novinky Juhokórejský investičný fond chce rady
Juhokórejský investičný fond chce rady. Zdroj: shutterstock.com/sebra
BITmarkets BITmarkets

Korea Post, národný operátor poštových služieb Južnej Kórey, ktorý tiež dohliada na investičný fond vo výške 112 miliárd dolárov, požiadal expertov z Goldman Sachs o rady ohľadom kryptomien.

Poštová kryptomena?

Korea Post sa tento mesiac stretne v Hongkongu s vedúcimi pracovníkmi z výskumnej skupiny Goldman Sachs, informovala agentúra Bloomberg. Zástupcovia spoločnosti budú s americkými expertmi diskutovať o témach, ako sú digitálne technológie, AI a blockchain.

Kang Seong-ju, prezident Korea Post, v rozhovore vyhlásil, že počas jeho nedávnej návštevy New Yorku diskutoval o kryptomenách s Davidom Solomonom, novým výkonným riaditeľom spoločnosti Goldman Sachs. Kang povedal:

“Požiadal som Goldmanov, aby odovzdali ďalej svoje know-how v oblasti kryptomien. Vzhľadom na to, že sa kryptomeny považujú za technológiu s veľkým potenciálom a je mnoho ľudí, ktorí sa o ne zaujímajú, budeme sa musieť naučiť ich silné a slabé stránky.”

Goldman Sachs na scéne

Plány Kórejskej pošty sa pravdepodobne netýkajú pridania kryptomien do portfólia, ale naznačujú, že sa firma o kryptomeny zaujíma. Goldman Sachs, jedna z mála firiem na Wall Street, ktoré ponúkajú regulované Bitcoin futures, má tiež plány na zavedenie kryptoslužieb pre inštitucionálnych investorov, ako je Korea Post. Medzi Goldmanmi a Kórejskou poštou však zatiaľ nebolo možné potvrdiť žiadne obchodné dohody ohľadom potenciálnej spolupráce v oblasti kryptomien.

O téme sme tiež písali: Goldman Sachs zavádza Bitcoin futures pre inštitucionálnych investorov

Južná Kórea a problematický vzťah ku kryptomenám

Kryptomeny to majú v Južnej Kórei zložité. Skôr ľahostajný prístup ku kryptomenám zo strany juhokórejských politikov by mohol hrať dôležitú úlohu v postoji Kórejskej pošty. Spoločnosť prevádzkuje rovnaká vláda, ktorá sa v minulosti vyjadrila proti používaniu virtuálnych mien. Predseda vlády Južnej Kórey sa napríklad domnieva, že kryptomeny by mohli viesť mladých ľudí k pyramídovým podvodom a drogám.

Na druhej strane, Južná Kórea je krajinou, kde sa kryptomeny obchodujú veľmi živo a mnoho ľudí ich tam vlastní a aktívne využíva.

Kryptomenové spoločnosti, ktoré pôsobia v tejto oblasti, by mohli mať nádej na obrat vďaka nedávnemu rozhodnutiu vlády regulovať kryptomeny v spolupráci so smernicou G20.

Písali sme: Južná Kórea poľavuje v obmedzeniach, chce povoliť ICO v krajine 

Záver

Vyzerá to, že situácia v Južnej Kórei sa začína pomaly obracať v prospech kryptomien. To by mohlo mať pozitívny dopad na celosvetové trhy. Budeme si ale musieť počkať na oficiálne správy z krajiny, predovšetkým na povolenie ICO.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravila Denisa.

Zdroj:
CCN.com

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.