APRÍL! HOT – FED zavádza Bitcoin štandard – Každý dolár je od 1. apríla krytý BTC

1

Americký FED dnes krátko po siedmej hodine stredoeurópskeho času vydal vyhlásenie, ktorým šokoval doslova celý svet. USA sa už dlhodobo potýkajú s ekonomickou nestabilitou a v posledných rokoch museli ekonomiku podporovať tlačením stoviek miliárd dolárov. Situácia sa ešte zhoršila po rýchlom rozšírení koronavirusu v krajine, čo spôsobilo výrazné spomalenie ekonomiky.

Banky v USA stoja tesne pred krachom a FED tak bol nútený robiť stále zúfalejšie kroky. V roku 2020 sa počet dolárov v obehu zvýšil o 40%, vďaka čomu krajinu zasiahla vlna enormnej inflácie. V roku 2021 po príchode prezidenta Bidena do Bieleho domu sa situácia ešte zhoršila a pred dvoma týždňami do obehu vstúpilo ďalších 1900 miliárd dolárov.

A zdá sa, že Amerika s nami súhlasí. Ekonomickí a finanční lídri USA sa na dnešnom krízovom summite rozhodli, že päťdesiat rokov po zrušení zlatého štandardu podniknú kľúčový krok na záchranu svetovej ekonomiky. Šéf FED-u Jerome Powell, ktorý už v minulosti Bitcoin označil za digitálne zlato, dnes vystúpil pred celým svetom a oznámil nový Bitcoin standard. Každý dolár bude od polnoci svetového času opäť KRYTÝ!

“Päť dekád sa Spojené Štáty pokúšali o vytvorenie stabilného ekonomického systému založeného na fiat mene. Odstránenie tvrdého limitu na maximálny počet dolárov v obehu sa svojho času javilo, ako riešenie našich problémov a pol storočia umožnilo USA prosperovať. Každá fiat mena v histórii však nakoniec došla do rovnakého konca. Neodvratná hyperinflácia doláru by spôsobila ekonomický krach nie len v USA, ale v celom svete, čo by vyústilo v tretiu svetovú vojnu.

Technológie 21. storočia nám však dovoľujú predísť tomuto scenáru. Rozhodli sme sa využiť výhody, ktoré ponúka peer-to-peer elektronický peňažný systém, známy ako Bitcoin. Veríme, že nový Bitcoin štandard nám dovolí stabilizovať situáciu nie len v USA, ale aj vo zvyšku sveta a posunie nás do nového obdobia prosperity, v ktorom z finančného systému najviac benefitujú tvrdo pracujúci radoví občania a nie hŕstka finančných magnátov na vrchole pyramídovej hry zvanej US dollar.”

– oznámil Jerome Powell na krízovom zasadnutí

Zdá sa, že rozum nakoniec zvíťazil nad chamtivosťou. Ako sa hovorí, pravda nakoniec zvíťazí. Nikto nemôže navždy beztrestne okrádať celý svet. Hegemónia doláru sa blíži ku koncu. Od polnoci (teda od jednej hodiny stredoeurópskeho času) začína vláda ľudu! Prichádza nový, lepší, rýchlejší a spravodlivejší finančný systém, z ktorého budeme benefitovať my všetci. Len škoda, že dnes je prvý apríl. Ale bolo by to krásne, však? Než sa tak stane, sledujte nás na facebooku a aktivujte si notifikácie (návod nájdete tu), nech neprídete o naše spravodajstvo zo sveta financií, ekonomiky a kryptomien.

Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.