Bitcoin stúpne na $180 tisíc vďaka 1900-miliardovému stimulu – Podporuje to analýza Bank of America

1

Veľkonočná akcia! VIP, Signály a Kurzy, všetko so zľavou 50%

  • Trading11 VIP – základné analýzy, týždenné streamy a postrehy zo sveta kryptomien
  • Trading11 Signály – Prístup do VIP, k tomu viac streamov, LIVE chat na discorde a hlavne signály na nákup a predaj (nie len) kryptomien

Stratégovia Bank of America (BoA) Francisco Blanch, Philip Middleton and Savita Subramanian publikovali analýzu, ktorá nám dáva zaujímavý pohľad na trh s kryptomenami. Na posunutie ceny Bitcoinu podľa nich stačí iba 93 miliónov dolárov. Výsledky analýzy publikoval spravodajský portál Bloomberg krátko po tom, čo sa analytik BoA negatívne vyjadril na margo BTC. Tvrdí, že vlastniť Bitcoin je, ako kúpiť si 60 áut – úplne zbytočné a nedáva to zmysel.

Bitcoin je volatilnejší, ako zlato a jeho rast spôsobil “mierny prílev kapitálu” do trhu s kryptomenami

Odolnosť Bitcoinu voči manipuláciám zo strany jednotlivcov tak významne pokuľháva za ďalšími obľúbenými uchovateľmi hodnoty. Posunúť cenu zlata o 1% totiž podľa Bank of America stojí približne 2 miliardy dolárov a v prípade 20-ročných amerických dlhopisov je to až 2,25 miliardy.

“Čo spôsobilo enormný nárast ceny Bitcoinu z posledných rokov (najmä v roku 2020)? Odpoveď je jednoduchá: mierny prílev kapitálu.”

S tým rozhodne musíme súhlasiť. Bitcoin funguje iba dvanásť rokov a jeho kapitalizácia iba nedávno presiahla bilión dolárov (1000 miliárd). Bola by teda hlúposť očakávať, že bude rovnako stabilný, ako zlato, či vládne dlhopisy.

Kapitalizácia Bitcoinu je približne 10x nižšia, ako hodnota všetkého vyťaženého zlata na svete. Jeho volatilita je teda 2x vyššia, ako volatilita zlata.

Myslíte si, že kapitalizácia Bitcoinu raz prekoná zlato?

Prístup do našej VIP skupiny, k signálom a kurzom obchodovania teraz ponúkame so zľavou 50%, tak neváhajte a využite to. Akcia platí do konca veľkej noci!

>>>Získajte Trading11 signály, analýzy a kurzy<<<

View Results

Loading ... Loading ...
Rast ceny Bitcoinu za posledný rok
Rast ceny Bitcoinu za posledný rok

Môže vás zaujímať: Banka JP Morgan vytvorila nový krypto produkt pre inštitucionálnych investorov

Veľryby skupujú Bitcoiny z obehu, čo zvyšuje volatilitu

Výskumníci z Bank of America odhadujú, že za vysokú volatilitu Bitcoinu môže hlavne nízka cena za transakcie a fakt, že veľkí hráči od začiatku pandémie neprestajne akumulujú nové mince a takmer vôbec nepredávajú. Drvivá väčšina Bitcoinov teda nie je v obehu a stačí kúpiť/predať menšie množstvo mincí, aby sa cena významne pohla jedným, či druhým smerom.

O tom, že veľkí hráči (ale aj malí) vo veľkom akumulujú Bitcoiny, svedčia aj najnovšie zistenia spoločnosti Glassnode. Tá poznamenala, že napriek nedávnej volatilite a korekcii počet voľných Bitcoinov na trhu neustále klesá.

Dopyt po tejto kryptomene však stúpa. Do obehu sa teraz dostáva čerstvo vytlačených 1900 miliárd dolárov. Nový ekonomický stimulus od Bidenovej vlády slúži na podporu občanov USA, firiem, ale hlavne akciových trhov. Podobne, ako minulý rok, aj tentokrát pôjde časť peňazí do kryptomien.

Chcete nakupovať Bitcoin cez internet? V tom prípade by ste si mali nájsť bezpečnú a overenú burzu, ktorá vás neokradne na poplatkoch. My jednoznačne odporúčame Binance. Vytvorte si účet cez >>>tento odkaz<<< a získate zľavu 5% na obchodné poplatky.

Spôsobí 1900-miliardová finančná injekcia do americkej ekonomiky rast Bitcoinu o 200%?

Ak je analýza od Bank of America pravdivá a naozaj stačí 93 miliónov dolárov na zvýšenie ceny Bitcoinu o 1%, nový ekonomický stimulus môže významne zamávať jeho cenou.

Ak by do kryptomien v konečnom dôsledku išlo “iba” jedno percento celého stimulu, môžeme sa tešiť na zaujímavé zisky. Investícia do Bitcoinu vo výške 19 miliárd dolárov spôsobí cenový rast o 200%. Bitcoin by tak v dohľadnej dobe mohol dosiahnuť neuveriteľných $180 000.

Prečítajte si našu najnovšiu analýzu Bitcoinu:

ANALÝZA – Bitcoin (BTC) sa ocitol na rázcestí?

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
1 Comment
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre
fero

somarina. ked Elon nakupil za 1,5 mld., cena sa zvysila o 9%, co bolo pri sume 33.000 eur za btc. 19 mld. by znamenalo 114% a nie 200, pricom oproti casu elonovej investicie je kapitalizacia btc aktualne ovela vacsia, takze realne to nebude ani 100%