[HOT] Brutálny dump! – Krehký daily UPtrend pravdepodobne skončil – Bude nasledovať ďalší masaker?

BITmarkets BITmarkets

To je tak keď začnem písať prehľad trhu a v priebehu pol-hodiny príde korekcia. Takže začnime odznova. Bitcoin po pozitívnom vývoji v sobotu narazil na rezistenciu v oblasti 4200 $. Bohužiaľ, túto rezistenciu nedokázal prekonať a v súčasnosti už letíme dole. Altcoiny ho nasledujú. 

Bitcoin v čase písania tohto článku klesol o viac než 400 $ (10%), Ethereum o 20 $ (14%), XRP o cca tri centy. Prakticky všetky coiny padli pod hodnoty na ktorých boli včera pred pumpou.

Môžeme predpokladať, že tento pohyb ešte neskončil a weekly sviece na grafoch coin/USD uzavrú negatívne. To je z technického hľadiska v poriadku. Od začiatku februára relatívne rýchlo rastieme a korekcia je prirodzenou reakciou trhu.

V súčasnosti nedáva zmysel podrobnejšie analyzovať jednotlivé coiny. Musíme si počkať, až sa situácia upokojí. Zatiaľ sa však môžeme pozrieť, ako našim traderom na Trading11 vychádzajú ich odhady spred týždňa.

Naplnili kryptomeny svoj rastový potenciál?

18.2. sme na Trading11 uverejnili tento prehľad:

Krátky prehľad potenciálu rastu kryptomien založený na našich platených analýzach + ZĽAVA!

Nájdete v ňom odhady lokálnych maxím, ktoré by mohli dosiahnuť vybrané coiny.

Ceny kryptomien berieme podľa našej novej stránky KMcap.eu. Ak hľadáte lepšiu verziu coinmarketcapu, tak už nemusíte. Na KMcape nájdete okrem kurzového lístka aj feed článkov o kryptomenách v českom/slovenskom jazyku a globálny chat, kde môžete diskutovať s ďalšími krypto-nadšencami. Nehovoriac o tom, že KMcap vyzerá lepšie.

Bitcoin (BTC)

Odhadovať potenciál rastu Bitcoinu pred tým, než príde korekcia, rozhodne nie je jednoduché. Zverejnili sme odhady dvoch traderov:

Radomír – 4200 $ – 4500 $
IXOYE – 4000 $

Nakoniec to bolo 4200 $

Ethereum (ETH)

René 160 $

Nakoniec to bolo 160 $

Ripple (XRP)

René – 0,0009 BTC
René – 0,37 $ – 0,45 $

Nakoniec to bolo 0,355 $ a 0,00088 BTC

Bitcoin Cash (BCH)

René – 156 $ – 200$

Nakoniec to bolo 157,5 $

Litecoin (LTC)

René – 50 $

Nakoniec to bolo 53 $

Nie je to zlé. Treba však pamätať, že technická analýza neslúži na tvorenie konkrétnych predikcií. Situácia na trhu sa môže zmeniť v priebehu jedného dňa a potom je nutné svoje odhady prispôsobiť, správne zareagovať a otvoriť / zatvoriť pozície.

Od nového roka sa s kryptomenami obchoduje veľmi dobre. Volatilita trhu je v rámci normy, manipulácie sú vcelku predvídateľné a obchodníci tak majú šancu zarobiť na burze slušný balík. Určite vám v tom pomôžu profi analýzy na Trading11. Do konca mesiaca môžete navyše využiť zľavy až do 25% na jednotlivé členstvá!

Čo čítať ďalej?

Nedělní dumpík – Máme problém? Krátká reakce na trh – dle Radomíra

Pôvodný text pred tým, než začala korekcia:


Máme tu ďalší výraznejší pohyb a spolu s ním aj ďalší prehľad trhu. Kryptomeny v priebehu soboty príjemne prekvapili po tom, čo Bitcoin prerazil silnú rezistenciu na hladine 4000 $. Niektoré altcoiny vystrelili o desiatky percent! Uznanie si zaslúži hlavne Ethereum, ktoré potvrdilo svoju dominanciu 10% pohybom smerom hore.

kmcapDisclaimer/ Tento článok nemožno brať ako investičné poradenstvo. Za prípadné straty neručíme. Ak máte záujem o profesionálne Technické a fundamentálne analýzy, navštívte web Trading11.com.

Bitcoin čaká ťažká skúška

Kráľ kryptomien sa po sobotnej pumpe dostal až na hladinu 4200 $, kde začína jedna z najväčších rezistencií. Oblasť 4200 – 4500 $ je pre tento coin veľmi nepríjemná a v minulosti ich prekonával len veľmi ťažko. Obchodníci preto vyberajú svoje zisky tesne pod, prípadne priamo vnútri tohto rezistenčného pásma.

1D BTC/USD - Coinbase Pro

Bitcoin po vstupe do tejto oblasti zlyhal hneď niekoľkokrát. Je teda veľká šanca, ze právu tu sa zlomí väz krehkému daily uptrendu, ktorý sa vytvoril na grafe BTC/USD.

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY: