Hľadáte si prácu? Toto je 5 najlepšie platených pozícií na Slovensku

Biznis a podnikanie Ktoré pracovné pozície ponúkajú najlepší plat
Ktoré pracovné pozície ponúkajú najlepší plat. Zdroj: shutterstock.com/ImageFlow
BITmarkets BITmarkets

V čase, keď nám ceny v obchodoch rastú doslova pred očami, rozmýšľa mnoho ľudí o tom, ako zarábať viac. Možno aj vy nie ste spokojní so svojím platom alebo dokonca aj prácou, ktorú robíte. Ak máte odvahu a odhodlanie, tak možno práve teraz je ten správny čas na zmenu. Pripravili sme pre vás prehľad najlepšie platených pozícií na Slovensku. V závere sa dozviete, že nemusíte byť len programátormi, aby ste mali slušný plat. Stačí vám len chuť pracovať.

1. Byť Top manažérom je TOP

Asi tušíte, že úplne TOP najlepšie platené zamestnanie je pozícia vrcholového manažéra. Samozrejme to závisí od spoločnosti, pre ktorú daný manažér pracuje. No generálny riaditeľ veľkej spoločnosti zarába podľa Hospodárskych novín aj cez 10 000 eur mesačne.

2. Programátori si bez problémov nájdu prácu za rozprávkový plat

Realita na Slovensku je taká, že dobrých programátorov je veľmi málo. Firmy lákajú šikovných ľudí na nadpriemerné platy vo výške až 3 000-4 000 eur mesačne. Mladí, ktorí si dnes vyberajú študijné zameranie, určite nešliapnu vedľa, ak si zvolia oblasť informačných technológií.

Možno vás bude zaujímať, že Slováci zarábajú najmenej za posledných 20 rokov

3. Právnici majú predsa právo na vysoký zárobok

Advokát či notársky koncipient je výnimočne zodpovedné zamestnanie. Je rovnako potrebný v hlavnom meste ako aj v malom mestečku na východe Slovenska. Ich platy sú rôzne, priemerný je 2 000 eur mesačne no vyšplhať sa môže aj k piatim tisíckam.

4. V odvetví telekomunikácií je veľa dobre platených pozícií

V tomto odvetví nastal veľký boom v poslednom desaťročí. Množstvo ľudí si v tejto oblasti našlo dobre platenú prácu, napriek tomu, že sa predtým venovali niečomu úplne inému. Najlepšia platená pozícia v oblasti tekomunikácií je dizajnér telekomunikačných sietí, ktorý si vie mesačne zarobiť aj 3 500 eur.

Pre čitateľov sme vytvorili Discord komunitu, kde každý deň prispievame s hodnotným obsahom. Pridaj sa cez tento odkaz. Tie najaktuálnejšie novinky sleduj na našom Instagrame a Facebooku.

5. Dobré nápady sú nad zlato

Marketing predáva, to je všetkým jasné. Kreatívci sú vždy a všade vítaní. Napríklad, len jedným jediným sloganom si vie jeho autor zarobiť stovky eur. V oblasti marketingu sú dnes veľmi vyhľadávaní odborníci na digitálny marketing a najviac PPC špecialisti, ktorých plat sa pohybuje okolo 2 500 eur mesačne.

Aj obyčajný človek môže mať neobyčajný plat

Ak patríte medzi tých, ktorí nestrávili roky života nad knihami alebo pred obrazovkou monitora, nezúfajte. Našli sme pracovné pozície, na ktorých môžete tiež zarábať ako programátor či právnik. To vás môže zaujímať keďže Ceny na Slovensku rastú čoraz viac.

Prvá možnosť je odvetvie služieb. Pracovný portál Profesia má v aktuálnej ponuke množstvo pracovných pozícií, ktoré vám môžu priniesť veľmi pekný zárobok. Ako príklad uvediem pozíciu kuriéra. Táto práca je síce veľmi náročná, no vyhovuje tým, ktorí sú radi v pohybe a medzi ľuďmi. Platy sa pohybujú od 2 000 eur vyššie a to nie len v Bratislave. Rovnako to je aj s novými formami taxi služieb alebo donáškami jedál.

Nižšie môžete vidieť pár konkrétnych pracovných ponúk, ktoré sú dnes aktuálne.

Ponuky práce pre kuriérov

Ponuky práce pre kuriérov. Zdroj: profesia.sk

Ďalšia oblasť, kde si viete slušne zarobiť, je odvetvie stavebníctva a realít. Tu nájdeme množstvo rôznych pozícií, ktoré majú aj široké platové rozpätie. Treba len hľadať výhodnú konkrétnu ponuku. Či ste stavbyvedúci, sádrokartónista alebo maklér, môžete kľudne získať plat okolo dvoch tisícok.

Prikladáme pár aktuálnych ponúk z tejto pracovnej oblasti.

Ponuky práce v oblasti stavebníctva a realít

Ponuky práce v oblasti stavebníctva a realít. Zdroj: profesia.sk

Veríme, že sa vám podarí nájsť prácu, v ktorej slušne zarobíte, možností je mnoho. No najdôležitejšie je, aby vás to, čo robíte, aj tešilo.

Prečítajte si aj: Až polovica Slovákov nemá žiadnu finančnú rezervu. Ako sa môžeme chrániť, keď inflácia útočí?

Autor:
Nikola Litvinová
Nikola Litvinová

Vyštudovala odbor financie a intenzívne sa venuje investovaniu. Analytickým okom sleduje svetové aj domáce ekonomické dianie. Zaujíma sa nie len o kryptomeny, ale rovnako aj o tradičné finančné trhy. Baví ju vytvárať pútavý obsah, ktorý prináša čitateľom skutočnú hodnotu.