Bitcoin čaká bullrun

Na scéne sa opäť objavuje populárna a presná metrika, ktorá dokázala s vysokou presnosťou predpovedať bullruny v januári 2019, marci a decembri 2020. Bitcoin stúpal v týchto obdobiach raketovou rýchlosťou. Tento ukazovateľ, ktorý vychádza zo samotnej ťažby BTC, je aktuálne opäť na pozore pred blížiacou sa rally.

Prečítaj si tiež: TOP 3 ukazovatele, podľa ktorých je rast BTC odlišný od rastu z konca roka 2020

Bitcoin konečne prekoná 48k?

S analýzou, ktorá vzbudzuje pozornosť medzi investormi, opäť prišla spoločnosť Glassnode. Analytici si dokázali všimnúť prekríženie 30 a 60-dňového „moving average“, čím nám vzniká známy golden cross. Podľa tohto ukazovateľa sa blížime k momentu, kedy sa cena opäť prebudí z medvedieho spánku.

Bitcoin Hash ribbons. Zdroj: Glassnode
Bitcoin Hash ribbons. Zdroj: Glassnode

Hash ribbons v jednoduchosti ukazuje, kedy sa ťažba BTC zdražuje v porovnaní so základnými nákladmi na ťažbu. V prípade aktuálnej korekcie majú mineri menší profit. V prípade nákladov svoje vyťažené BTC predávajú s cieľom navýšiť svoj kapitál. Častokrát sa tiež stáva, že veľké ťažobné spoločnosti jednoducho obmedzia prevádzku, čo vedie k poklesu hash rate.

Chceš rýchlo nakúpiť/predať kryptomeny a neplatiť obrovské sumy za túto službu? V tom prípade si nájdi overenú zmenáreň, ktorá ťa neokradne na skrytých poplatkoch. My jednoznačne odporúčame burzu Binance, kde nájdeš široký výber kryptomien. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na obchodné poplatky

Ukazovateľ Hash ribbon dokáže predpovedať prechod minerov od kapitulácie k akumulácii. V týchto momentoch sme svedkami potenciálneho cenového dna BTC na spotových trhoch.

Ukazovateľ je nesmierne presný

Historické údaje jasne ukazujú, že sa cena Bitcoinu riadila signálmi tzv. Hash ribbonov. Tieto prípady môžeme vidieť aj na grafe nižšie. Napríklad obdobie konca roka 2020 v decembri. Bol to moment, kedy Bitcoin dosiahol 28 990 a následne prišiel extrémny rast na nové historické maximum 64 500 USD.

Bitcoin Hash ribbons v minulosti. Zdroj: Glassnode
Bitcoin Hash ribbons v minulosti. Zdroj: Glassnode
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance