Grayscale fond na DeFi
Grayscale fond na DeFi

Pred niekoľkými hodinami na kryptomagazine vyšiel článok, v ktorom sme spoločnosť Grayscale Trust označili za podvod a vysvetlili sme, ako táto firma plánuje legálne okradnúť svojich zákazníkov. V závere článku sme predpovedali, že vo finále začne skupovať vlastné akcie, aby tak uvoľnila kryptomeny vo svojich fondoch a mohla s nimi manipulovať.

Hneď po dokončení článku sme si všimli, že už sa tak deje. Materská firma Grayscalu, Digital Currency Group, oznámila, že plánuje kúpiť GBTC za 250 miliónov dolárov. Dôvod je jednoduchý. O GBTC už na burzách nie je veľký záujem.

DCG skupuje “vlastné akcie” a má na tom čistý zisk

Napriek tomu, že GBTC sú kryté Bitcoinami, ich hodnota klesla pod cenu samotného Bitcoinu, pretože Grayscale neumožňuje svoje akcie vymieňať späť za kryptomeny. To nikomu nevadilo, pretože za posledné roky sa GBTC obchodovali nad cenou samotného Bitcoinu, no pred 18 dňami padli pod cenu.

Digital Currency Group (DCG) vlastní Grayscale a ako jediná entita na svete dokáže hýbať Bitcoinami v tomto fonde. Takže pre DCG je nákup GBTC výhodný. Na každej akcii totiž má čistý zisk.

Takže toto je začiatok konca najväčšieho kryptomenového podvodu na svete. Jeho tvorcovia našli kľučku v amerických zákonoch, ktoré na kryptomeny nie sú prispôsobené. Všetko, čo robí Grayscale a Digital Monetary Group je legálne. Toto určite vymyslel nejaký génius.

Prečítajte si pôvodný článok, v ktorom sme celý podvod odhalili a vysvetlili sme mechanizmus, akým funguje:

ODHALENÉ Grayscale Trust je najväčší krypto-podvod histórie! Takto to celé funguje