Graf na dnes: benzín aj plyn opäť tento týždeň rástli
Graf na dnes: benzín aj plyn opäť tento týždeň rástli. Zdroj: https://www.shutterstock.com/noPPonPat

Máme za sebou 22. týždeň roku a ceny pohonných látok dosiahli opäť nové maximá. Tento týždeň rástli ceny benzínu aj plynu.

Benzín aj plyn zdraželi

Štatistický úrad Slovenskej republiky dnes informoval o stave cien pohonných látok v 22. týždni roku. Oproti predchádzajúcemu týždňu ceny benzínu aj nafty rástli. Natural 95 oktánového benzínu zdražel o 1,37 % (0,0025 Eur), natural 98 oktánového benzínu o 1,24 % (0,025 Eur), LPG zdraželo o 0,34 % (0,003 Eur) a nafta o 0,85 % (0,015 Eur). Znížila sa ceny CNG o 0,82 % (0,015 Eur). Cena LNG zostala nezmenená.

V porovnaní s predchádzajúcim týždňom tak benzín ďalej pokračuje v zdražovaní. Minulý týždeň zdražel natural 95 o 1,5 %, tento o 1,37 %. Natural 98 zdražel o 1,36 %, zatiaľ čo tento týždeň o 1,24 %. Nafta minulý týždeň zlacnela o 1,07 %, tento týždeň takmer zlacnenie anulovala (0,85 %).

Zdražovanie bude pokračovať

Motoristi by sa mali pripraviť na ďalšie zdražovanie cien benzínu. Americká banka Goldman Sachs upozornila, že cena ropy môže dosiahnuť 140 dolárov, keďže cena benzínu sa blíži k 5 dolárom za galón. V čase písania článku sa na burze obchoduje ropa za 122,1 dolára. Po krátkodobom poklese na 120 dolárov cena opäť rastie.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Čítaj ďalej: 5 vecí, ktorým sa vyhnite počas medvedieho trhu

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance