Graf na dnes: benzín aj nafta opäť zdraželi
Graf na dnes: benzín aj nafta opäť zdraželi. Zdroj: https://www.shutterstock.com/Africa Studio

V 25. týždni roka opäť zdraželi ceny pohonných hmôt. Aj tento týždeň si motoristi priplatili za tankovanie benzínu aj nafty.

V porovnaní s predchádzajúcim týždňom ceny pohonných hmôt opäť zdraželi. Cena benzínu natural 95 zdražela mierne o 0,05 % (0,001 eur), nafta zdražela o 2,79 % (0,052 eur), LPG zdraželo o 0,23 % (0,002 eur) a CNG o 3,09 % (0,056 eur). Tento týždeň klesla cena LNG o 2,39 % (0,070 eur) a cena benzínu natural 98 ostala nezmenená. Cena natural 98 sa tak tri po sebe idúce týždne nezmenila, ako môžete vidieť v tabuľke nižšie.

Prehľad cien pohonných hmôt
Prehľad cien pohonných hmôt. Zdroj: http://datacube.statistics.sk

Priemerne tak motoristi tento týždeň platili za pohonné hmoty nasledujúce sadzby: benzín natural 95 1,914 eur, benzín natural 98 2,108 eur, LPG 0,888 eur, nafta 1,916 eur, CNG 1,968 eur a LNG 2,862. Výraznejšie stúpla cena nafty a CNG. Cena ropy Brent sa na burze obchoduje v čase písania článku za 114,2 dolára za barel. Maximum dosiahla na hodnote 135 dolára. Podľa analytikov je v hre scenár 140 dolárov za barel, pokiaľ sa situácia na Ukrajine nezlepší.

Bjarne Schieldrop, analytik švédskej banky SEB Group upozornil, že ak sa G7 pokúsi zastropovať ceny ruskej ropy, môže nás čakať masívne zdražovanie pohonných hmôt. Barel ropy môže vyrásť až na 200 dolárov a cena benzínu a nafty na 4 eura za liter. Schieldrop označil tento krok za katastrofu, keďže trhy by reagovali na takýto zásah negatívne.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Čítaj ďalej: TOP 5 kryptomien, ktoré nakupovali fondy a inštitúcie posledné tri mesiace

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance