Top 3 rastúce kryptomeny za posledný týždeň, zdroj: shutterstock.com/24K-Production

Väčšina kryptomien mala tento týždeň negatívny a stratila na hodnote. Výnimkou nie je ani najväčšia kryptomena na svete, Bitcoin, ktorý zaznamenal viac ako 5 % pokles oproti minulej nedeli. Niektoré kryptomeny ale idú úplne opačným smerom a rastú.

Spomedzi top 100 sa nájde iba zlomok kryptomien, ktoré posledné dni rástli. Trh vyzerá veľmi nejasne a nepredvídateľne, čo spôsobuje konsolidáciu na približne rovnakej hodnote. Dokonca okrem poslednej kryptomenovej konferencie v Miami, ktorá bola skôr udalosť ako silný fundament, nič nehýbalo s trhom. Aj preto iba kryptomeny GMC a KNC rástli o viac ako 10 %.

KNC – platforma na trading

Altcoin KNC je na historickom maxime
Altcoin KNC je na historickom maxime, zdroj: coinmarketcap. com
Kyber Network je ,,multireťazcové centrum pre obchodovanie s kryptomenami, ktoré spája likviditu z rôznych zdrojov, aby umožnilo obchody za najlepšie ceny.” Táto pomerne málo výrazná kryptomena pred 3 dňami dosiahla historické maximum na grafe, kde sa obchodovala za 5 dolárov. Od zalistovania na burzu je to približne 400 % zhodnotenie. Altcoin môžeme kúpiť na veľkých burzách ako Binance či Coinbase.

GMT – Hype pokračuje

GMT pokračuje v raste
GMT pokračuje v raste, zdroj: coinmarketcap.com

Hype okolo novo zalistovanej kryptomeny GMT pokračuje. Hlavný produkt tejto platformy je Web 3.0 running aplikácia, kde používateľ môže zbierať GST and NFT. Kryptomena za približne mesiac od zalistovania na veľké burzy urobila 2 000 % nárast a patrí tak k nielen najziskovejším kryptomenám za posledný týždeň, ale aj celý mesiac. GMT je vytvorený Find Satoshi Lab, austrálskym fintech štúdiom. Tím vyhral v roku 2021 Solana Ignition Hackathon Gaming Track a je súčasťou DeFi Alliance Gaming. Táto kryptomena sa dá rovnako kúpiť aj na burze Binance či Bybit.

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov. Návod ako kúpiť a obchodovať kryptomeny nájdeš v tomto článku.

ApeCoin – ďalší nováčik

ApeCoin začína znovu rast
ApeCoin začína znovu rast, zdroj: coinmarketcap.com

ApeCoin za posledný týždeň urobil takmer 8 % a je v poradí spomedzi top 100 kryptomien na 3. mieste v rámci ziskovosti. Ide o ďalší z novších altcoinov, ktorý za prvý mesiac od zalistovania zaznamenal ošiaľ. Od prvého momentu na burzu je táto kryptomena v 50 % zisku. Dokonca hneď prvý deň sa cena pohla z 8 USD na 16 USD. Odvtedy je kryptomena v konsolidácii.

Prečítaj si aj: Bitcoin na 100 000? Podľa riaditeľa krypto-bankovej spoločnosti NEXO realita!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre