Súdny spor a Ripple
Súdny spor a Ripple, zdroj: shutterstock.com/Immersion Imagery

Binance

Generálny riaditeľ spoločnosti Ripple Labs povedal na summite Paris Blockchain Week, že spor so SEC-om sa zatiaľ vyvíja veľmi dobre. A to aj napriek tomu, že spor trvá už 15 mesiacov.

Predaj XRP ako ponuka neregistrovaných cenných papierov, alebo predaj kryptomeny? Každá strana má na to svoj názor. SEC ešte v roku 2020 zažalovala Ripple, Garlinghouse a spoluzakladateľa Chrisa Larsena za predaj XRP, ktorý mal byť údajne nelegálny. Prípadná prehra v súdnom pojednávaní bude mať za následok koniec projektu a zákaz ďalšieho fungovania v takom stave ako funguje teraz.

Garlinghouse zatiaľ súdny spor vníma veľmi pozitívne:

,,Súdny spor prebehol nadmieru dobre a oveľa lepšie, ako som mohol dúfať, keď sa začal asi pred 15 mesiacmi.”

Burza Binance je najväčšia a pravdepodobne aj najlepšia kryptomenová burza. Pokiaľ chceš obchodovať aktuálne alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti vytvoriť si účet cez náš link. Získaš tak doživotnú zľavu na akýkoľvek obchod, ktorý otvoríš na tejto burze.

Globálny dosah na kryptomeny

V prípade, že súd rozhodne v prospech SEC-u, bude to jasný signál toho, že prakticky každá kryptomena môže byť zakázaná. To platí aj pre Bitcoin, ktorý na trh nešiel cez žiadnu oficiálnu ponuku a používatelia ho mohli získať skrz ťažbu, alebo neskôr aj nákup. Jediná cesta sa bude registrovať u regulátora a spĺňať prísne požiadavky, ktoré je otázne, či v prípade nastaveného systému ako je pri Bitcoine, alebo iných decentralizovaných kryptomien, je vôbec možné.

Podobný podnet v minulosti bol vedený voči spoločnosti vlastniacej aplikáciu Telegram, ktorá chcela na trhu spustiť svoju vlastnú kryptomenu Gram. Na trh sa tento altcoin nikdy nedostal, pretože SEC stopla vyplácanie altcoinov pre používateľov ešte pred spustením za rovnaký spôsob ponuky. V prípade XRP sa prípad dotiahol až na súd.

Prečítaj si aj: Cena benzínu na Slovensku po prvýkrát v tomto roku poklesla

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre