Gigant automobilového priemyslu prepustí tento rok viac ako 7 000 zamestnancov

  • Výrobca pneumatík a komponentov pre automobilový priemysel ohlásil masové prepúšťanie.
  • Prácu stratí viac ako 7 000 zamestnancov.
  • Rušenie pracovných miest je súčasťou plánu úspory.
Novinky Continental ohlásil hromadné prepúšťanie zamestnancov
Continental ohlásil hromadné prepúšťanie zamestnancov. Zdroj: shutterstock.com/Iammotos
BITmarkets BITmarkets

Nemecký výrobca pneumatík a komponentov pre automobilky Continental v stredu oznámil, že do konca roka 2025 zruší vo svojich prevádzkach na celom svete približne 7 150 pracovných miest. Dôvodom je reštrukturalizácia spojená s prechodom na elektrické vozidlá. TASR o tom informuje na základe správ AFP a Reuters.

Skupina Continental spresnila, že zruší 1 750 pracovných miest vo výskume a vývoji a približne 5 400 miest v automobilovej divízii. Tá zamestnáva približne 25 000 ľudí, čo predstavuje zhruba štvrtinu z celkového počtu 200 000 globálnych zamestnancov koncernu.

98%

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah
Obchodovanie je riskantné a môžete pri ňom stratiť časť alebo celý investovaný kapitál. Poskytnuté informácie slúžia len na informačné a vzdelávacie účely a nepredstavujú akýkoľvek typ finančného poradenstva a/alebo investičného odporúčania.

Continental prepúšťa zamestnancov kvôli plánu úspory

Continental už vlani v novembri varoval, že zruší tisíce pracovných miest v automobilovej divízii v rámci plánu na úsporu 400 miliónov eur ročne od roku 2025.

Podniková rada automobilovej divízie vtedy v internom vyhlásení naliehala na vedenie, aby vylúčilo priame prepúšťanie a využilo všetky možné opatrenia na udržanie pracovnej sily, od odchodu do dôchodku až po preškolenie a prerozdelenie zamestnancov.

Continental v stredu uviedol, že znižovanie počtu pracovných miest, ktoré ovplyvní lokality na celom svete, sa uskutoční „postupne a čo najviac sociálne zodpovedne v súlade s miestnymi podmienkami”.

Tieto škrty umožnia Continentalu „viac zamerať svoje zdroje na budúce technológie”, povedal v stredu šéf automobilovej divízie Philipp von Hirschheydt.

Spoločnosť plánuje tiež do roku 2028 znížiť podiel výdavkov na výskum a vývoj na 9 %.

Prečítajte si aj: Veľké prepúšťanie kuriérov. O prácu príde až 12-tisíc ľudí

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
Zdroj: TASRTAGY: