Generálna riaditeľka MMF: Regulácie sú nevyhnutné

Novinky Generálna riaditeľka MMF: Regulácie sú nevyhnutné
Generálna riaditeľka MMF: Regulácie sú nevyhnutné Zdroj: shutterstock.com/BillionPhotos
Kvakomat PC bannerBitmarkets

Rok 2018 má byť podľa mnohých odborníkov, ale aj politikov, rokom regulácií. Zatiaľ sa s určitosťou nedá povedať, či štáty budú pristupovať ku kryptomenám jednotne alebo každý zvlášť. Je však veľmi pravdepodobné, že sa v dohľadnej dobe slová ako digitálne meny, kryptomeny alebo možno dokonca Bitcoin, budú vyskytovať v legislatíve. Vyjadrenie na túto tému prišlo aj od generálnej riaditeľky Medzinárodného menového fondu.

Regulácie sú nevyhnutné

Christine Lagarde je generálnou riaditeľkou Medzinárodného menového fondu (International Monetary Fund- IMF) od roku 2011. Svoj postoj ku kryptomenám vyjadruje pomerne často a otvorene, keď sa napríklad v septembri minulého roku vyjadrila nasledovne:

„Nie je rozumné, aby sme kryptomeny ignorovali. Namiesto toho aby krajiny adaptovali meny iných krajín- ako napríklad dolár- niektoré z týchto ekonómií sa môžu rozhodnúť pre využitie digitálnych mien. Mohli by sme to napríklad nazvať Dolarizácia 2.0.”

O budúcnosti kryptomien sa táto francúzska politička nevyjadrila v septembri posledný krát. Iba prednedávnom totiž v rozhovore pre CNNMoney uviedla:

„Regulácie sú nevyhnutné. Digitálne meny sú oblasť v ktorej potrebujeme medzinárodnú reguláciu a vhodnú kontrolu.”

Na World Government Summit v Dubaji túto nedeľu vysvetlila svoje stanovisko ešte o niečo detailnejšie.

„V kryptomenách je pomerne dosť nelegálnej činnosti. Preto sa IMF bude aktívne snažiť o obmedzenie používania digitálnych mien pri týchto aktivitách.”

Rovnako ale apelovala na to, aby sa regulátori sústredili viac na osoby, ktoré majú svoj biznis vybudovaný okolo kryptomien. Podľa Christine Lagarde je totiž podstatné aby práve tieto osoby mali adekvátne povolenia a aby boli pod kontrolou.

Davos

Ako sme naznačili v tomto článku, na World Economic Forum (Svetovom ekonomickom fóre) v Davose, sa diskutovalo aj o kryptomenách. Niekoľko vládnych predstaviteľov venovalo kryptomenám pozornosť viac, ako hocikedy predtým.

„Podporujeme FinTech, blockchain a rovnako podporujeme aj inovácie v tomto odvetví, avšak chceme sa uistiť, že finančné trhy sú bezpečné a nebudú používané na nelegálne aktivity.”

Tak zneli slová Ministra financií Spojených Štátov (U.S. Treasury Secretary) Stevena Mnuchina. Podporila ho napríklad aj premiérka Spojeného kráľovstva Theresa May, ktorá vyjadrila podporu regulovania kryptomien svojimi vyhláseniami. Ako sama povedala, vláda v Británii sa bude venovať kryptomenám „veľmi pozorne,” najmä kvôli častému prepojeniu digitálnych mien a nelegálnych činností ako napríklad pranie špinavých peňazí alebo financovanie terorizmu.

Záver

Všetci, ktorí sa snažíme o kryptomeny zaujímať čo najviac asi počítame s tým, že vlády nenechajú digitálne meny na pokoji. Politici sa momentálne snažia nájsť asi najužitočnejšiu a najlepšiu cestu (dúfajme), ktorou by sa regulácie mohli uberať. Nám neostáva nič iné, ako veriť tomu, že sa im to podarí.

Pokiaľ chcete dostávať upozornenia na naše články, použite zvonček, ktorý nájdete v ľavom dolnom rohu obrazovky. Taktiež nás môžete sledovať na facebooku.

Zdroje:
rt.com

money.cnn.com

Anycoin pc bannerSolaxy mobil banner
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.