G20 plánuje na október veľkú globálnu reguláciu kryptomenového trhu

Novinky G20 pripravuje globálnu reguláciu pre kryptomeny
G20 pripravuje globálnu reguláciu pre kryptomeny. Zdroj: shutterstock.com/Kraft74
BitmarketsBitmarkets

Rada pre finančnú stabilitu (FSB) oznámila, že pripravuje nové regulačne návrhy pre globálnu reguláciu kryptomenového trhu. Predstaviť ich má na samite G20, ktorý sa bude konať v októbri.

Posledný polrok na kryptomenovom trhu bol veľmi búrlivý a regulátori dvíhali niekoľkokrát varovný prsť pred veľmi rizikovými špekulatívnymi aktívami. Príkladom môže byť koniec stablecoinu UST, platobná neschopnosť kryptomenového giganta Celsius alebo aj krach kryptomenového fondu Three Arrow.

Krach kryptomeny UST rozhýbal ľady

Keďže veľa projektov malo zainvestované peniaze v kryptomene UST, ktorá padla, spustila sa lavína pádov nielen na kryptomenovom trh. Do problémov sa postupne dostali aj firmy, ktoré poskytovali rôzne služby súvisiace práve s projektom UST. Táto reťazová reakcia môže ďalej pokračovať.

Projekty ktoré pre krach UST majú problém:

  • Celsius
  • Three Arrow
  • LUNA
  • V dôsledku krachu spadli aj všetky kryptomeny

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Podľa FSB sú kryptomeny veľmi odlišné aktíva ako štandardné fiat meny a ťažko sa regulujú. Ich zámer je priniesť jednotnú regulačnú politiku pre celý svet, o ktorej by sa malo diskutovať na októbrovom stretnutí G20.

Kryptomeny môžu byť hrozba

Kryptomeny sú veľmi rýchlo sa rozrastajúci svet, ktorý priťahuje ľudí investovať. FSB preto vydala ešte vo februári dokument, v ktorom vyjadrila obavy o kryptomenový svet. Ak by skrachoval ďalší veľký projekt alebo burza, tak veľa ľudí bez záruk a ochrany môže prísť o veľké množstvo kapitálu. Preto je potrebné regulovať kryptomeny.

Prečítaj si aj: Ruská Štátna duma prijala zákon, ktorý zakazuje všetky digitálne platby

txbtxb
Autor:
Ľuboš Kovár
Ľuboš Kovár

Kryptomenám sa venuje už od strednej školy. Za niekoľko rokov vybudoval z Kryptomagazínu najväčší kryptomenový a zároveň ekonomický magazín na Slovensku.