Coinbase spolupracuje s políciou na 1900 prípadoch – Aj zo Slovenska

0

Burza Coinbase v prvej polovici tohto roka od polície a ďalších vládnych agentúr obdržala 1900 žiadostí o poskytnutie informácií. Spoločnosť o tom informovala v piatok na svojom blogu. Ide o vôbec prvé zverejnenie týchto informácií od vzniku burzy. 1113 žiadostí o spoluprácu je z USA, 441 z Veľkej Británie a jedenkrát o to požiadala aj slovenská polícia. 5 prípadov sme zaznamenali z Česka.

Coinbase prvýkrát zverejňuje štatistiky spolupráce s políciou a vládnymi orgánmi

„Ako finančná inštitúcia s povinnosťou odhaľovať a predchádzať zakázanej činnosti na svojej platforme rešpektujeme oprávnené záujmy vládnych orgánov pri stíhaní zlých aktérov, ktorí zneužívajú ostatných a našu platformu. Neváhame však odmietnuť spoluprácu tam, kde je to vhodné, aj keď je to pre nás nepohodlné a nákladné. Každú žiadosť, ktorú dostaneme, vybavuje tím skúsených odborníkov v súlade so stanovenými postupmi, aby sa potvrdila platnosť žiadosti a zúžili alebo vzniesli námietky voči príliš širokým požiadavkom zo strany vlád.”

– píše sa v blogu

Nemáte účet na Coinbase? Za prvý nákup kryptomien dostanete 10$ zdarma!

S vládami musí spolupracovať každá kryptomenová burza, ktorá chce reálne fungovať. Zamedzovať praniu špinavých peňazí je dôležité. Poškodzuje to dobré meno kryptomien. Kryptomeny tu nie sú na to, aby sa zneužívali na ilegálne aktivity. Bitcoin je skvelý uchovávateľ hodnoty a paralela k finančnému systému. Dáva nám slobodu a núti banky a vlády inovovať. V krajinách s vysokou infláciou ľuďom dáva jednoduchú možnosť obísť nepoužiteľný fiat. Avšak nie je tu na to, aby legitimizoval zárobok z ilegálnej činnosti.

Máte peniaze na termínovanom účte v banke? Tak sa pripravte, že vs budú lákať do podielových fondov. Tu je všetko, čo potrebujete vedieť:

Banky vo veľkom lákajú do podielových fondov. Toto by ste mali vedieť

Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.