facebook-job

Podľa správy z Financial Times (FT), sociálny gigant Facebook hovoril s poprednými krypto burzami v Spojených štátoch. 

Facebook údajne komunikuje s Coinbase a Gemini

Podľa dvoch osôb, ktoré sú s FB „Globalcoinom“ oboznámené, Facebook prerokoval svoj projekt s poprednou krypto zmenárňou a peňaženkou Coinbase

Facebook údajne hovoril aj s Gemini, ktorú založili bratia Winklevossovci.

Pripravujú si likvidnú pôdu pre svoj stablecoin

Podľa anonymných zdrojov rokuje Facebook s poprednými krypto burzami a spoločnosťami, aby zabezpečil, že jeho stablecoin viazaný na americký dolár bude likvidný, obchodovateľný a bezpečný.

Kvôli mlčanlivosti sa zmenárne zatiaľ nemôžu vyjadriť

Všetky uvedené strany sa odmietli k tejto správe vyjadriť. Facebook pred konaním samozrejme požadoval, aby spoločnosti podpísali dohodu o mlčanlivosti.

BBC nedávno oznámila, že blížiaca sa kryptomena Facebooku sa zameria na platby. Ako sme písali v článku nižšie, môžeme ju očakávať v roku 2020. Podľa ďalších informácii to ale vyzerá, že ich mince toho budú vedieť o niečo viac…

Mohlo by vás zaujímať: Facebook chce predstaviť svoju platobnú kryptomenu v roku 2020 – obíde banky?

Čo bude najväčšou prekážkou pre FB globalcoin?

Facebook je obrovská hnuteľná firma, pre ktorú technologické aspekty alebo nadviazanie nových partnerstiev nepredstavujú nič ťažké. Naopak, krypto zmenárne/burzy, ktoré s nimi spolupracujú, si vybudujú ešte lepšiu povesť. Najväčšou prekážkou pre ich projekt bude legislatíva. Tu sa všetko ťahá neskutočne dlho, a ani Facebooku sa pravdepodobne nepodarí niečo zmeniť. Budú sa musieť prispôsobiť a nájsť si svoju šialene kľukatú cestu, aby ich kryptomena splnila zákony a reguláciu.

Čo čítať ďalej?

Putin chce obísť sankcie – Rusku má pomôcť kryptomena krytá zlatom

Zdroj:
cointelegraph.com

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Dariusz Matuszyński.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.