Nadšenie pre nadchádzajúcu kryptomenu od Facebooku, nazvanej GlobalCoin, môže ešte pred prijatím naraziť na svoju prvú prekážku. A tou je demografia.

Nevhodná demografická základňa

Podľa prieskumu, zverejneného 28. mája kryptomenovou analytickou spoločnosťou Diar, nebude mať coin zameraný na platby prostredníctvom služby Facebook dostatočnú podporu používateľov. Napriek tomu, že ide o jedno z najväčších centier sociálnych médií na internete, bude GlobalCoin čeliť náročnému boju so starnúcou populáciou Facebooku.

Prieskum ukazuje, že menej ako polovica používateľov Facebooku je mladších ako 35 rokov, pričom počet dôchodcov (nad 65 rokov) sa od roku 2012 viac než zdvojnásobuje. Títo ľudia sú aj naďalej najslabšou demografickou skupinou, čo sa týka investovania do kryptomien. A neexistuje dôvod sa domnievať, že sa to s nástupom GlobalCoinu zmení.

Ako sa ukazuje, táto bariéra súvisiaca s vekom používateľov sa bude Facebooku ťažko prekonávať:

„Vzdelávanie 25 % svetovej populácie o súčasnej infraštruktúre kryptomeny je tiež nepravdepodobné, pretože by to viedlo k okamžitému zlyhaniu projektu.“

Okrem starnúcej používateľskej základne Facebook zaostáva za ostatnými platformami, ktoré sú v súčasnej dobe pre mladších atraktívnejšie. Facebook používa sotva polovica v porovnaní s YouTube, ktorú používa 85 % dospievajúcich alebo SnapChat. Tiež sa hovorí, že Facebook začínajú používať domácnosti s nižšími príjmami – ani to nie je dobré na prijatie GlobalCoinu.
„Mladiství s nižšími príjmami hovoria omnoho častejšie ako tí z bohatých rodín, že Facebook je platforma, ktorú používajú najčastejšie.“

Predčí GlobalCoin Bitcoin? Nepravdepodobné

GlobalCoin bol pripravený poraziť Bitcoin za predpokladu, že si mena získa 2,2 miliardy používateľov Facebooku. Ak je však analýza spoločnosti Diar správna, existujúca používateľská základňa Facebooku nie je pripravená menu prijať ani používať a ťažko si bude hľadať svojich používateľov inde.

Priaznivci kryptomien sa budú centralizovanej mene Facebooku skôr vyhýbať. Rovnako tak veľké spoločnosti. Kryptomenová komunita tiež vyjadruje svoj skepticizmus voči GlobalCoinu. Navyše sa GlobalCoin prezentuje ako stablecoin naviazaný na hodnotu 1 USD, čo nie je atraktívne ani pre trh špekulantov.

Záver

Obchodníci a dlhodobí investori do kryptomien majú len málo dôvodov zaujímať sa o GlobalCoin a používateľská základňa Facebooku nie je pripravená. Vydanie v budúcom roku by mohol byť veľký prepadák, ale na druhej strane by to mohlo pomôcť Bitcoinu a ostatným už zavedeným kryptomenám.

Čo čítať ďalej?

Binance je pre altcoiny dôležitejšia než všetky ostatné kryptoburzy dohromady

Zdroj:
ccn.com

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravila Lenka.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.